Ağar ceza!

Ağar ceza!
17.04.2012 Salı

Yargıtay, Susurluk'tan yargılanan Mehmet Ağar'ın 5 yıllık mahkumiyet kararını onadı. 2 yıl hapis yatacak olan Ağar ise sonucu şöyle yorumladı: Gerekeni yaparız!

Geçmişiyle yüzleşen Türkiye, bu kez 1996'daki karanlık süreçle ilgili dosyayı açtı. 3 Kasım 1996'da Balıkesir'in Susurluk ilçesinde meydana gelen kamyon kazası, dönemin İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a hapis yolunu açtı. Yargıtay, Susurluk Davası kapsamında suç işlemek için silahlı örgüt kurmak suçundan Mehmet Ağar'a verilen 5 yıllık mahkumiyet kararını onadı.

İTİRAZ HAKKI BULUNMUYOR
Mehmet Ağar'ın karara itiraz etme hakkının bulunmadığı, belirtildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tebliğnamesi onama istemli olduğu için Başsavcılığın da karara itiraz etmeyeceği kaydedildi. Başsavcılık itiraz etmezse karar kesinleşmiş olacak ve dosya 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. Yerel mahkeme ceza 3 yıldan fazla olduğu için Ağar hakkında yakalama kararı çıkarabilecek.

HİZMET KUSURU ADDEDİLEBİLİR!
Susurluk Davası kapsamında yargılanan Ağar, "cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturmak" la suçlanıyordu. Bu suçlamaların odağındaki Ağar, dün Bodrum'dan İstanbul'a geldi ve şunları söyledi: "Sevenlerimizi mahçup edecek hiçbir davranışın içinde olmadık. Hizmet kusuru addedilebilir. Fakat suç addedilemez. Devletten gelmişiz. Her türlü karara karşı her vatandaşın ne yapması icap ediyorsa biz de onu yapacağız."BİZE ULAŞIN