Partim istedi belediyeyi CHP'lilerle doldurdum

Partim istedi belediyeyi CHP'lilerle doldurdum
17.04.2012 11:08 Güncelleme: 17.04.2012 11:14

CHP içindeki entrikalara isyan eden Mustafa Akaydın, kadrolaşmayı da itiraf etti: Üç yıl boyunca Antalya Belediyesi’ne yüzde 40 oranında işçi yerleştirdim ama bunlar parti referansıyla yerleşmiştir.

CHP Kemer İlçe Kongresi'ne katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, eski genel başkanı Deniz Baykal, eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'lileri sert bir dille eleştirirken "belediyede kadrolaşma" yaşandığını adeta itiraf etti. İşte Mustafa Akaydın yaptığı konuşmadan satır başları:

Yakın çevreme sakın karışmayın


Belediyemde belli sayıda partili var, işçi var. Üç yıl boyunca belediyeye yüzde 40 oranında işçi yerleştirdim ama bunlar parti referansıyla yerleşmiştir. Belediyede 220 üye var. Arkadaşlarıma dedim ki, yakın çevremde olanlara sakın karışmayın, yani danışmanlarım, partili şirket genel müdürlerimi kastediyorum. Öbürlerine karışamam dedim. Partide entrika siyaseti yaşıyorum. 3 sene önce gökten zembille geldim, davetle. Parti, bir tane Büyükşehir Belediye Meclis üyesi belirlememe izin vermedi. O zaman ki genel başkanıma dedim ki 'Seçileceğime inanmıyorsunuz. Ben başkan olunca davul bende, tokmak bu adamlarda olacak' Bu adamlar dediklerim 9 tane adam ve 'o adamlar beni çalıştırmayacak' dedim. Dinlemedi tabi. Benim Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilemeyeceğime takım elbisesine iddiaya giren çok büyük partililerim var.

Kötü hayvan ismi söylemeyeceğim

Basında benim aleyhime konuşan partililerimin video görüntüleri var. Hepsini genel merkeze raporladım. Hiç bir şey olmadı. Niye? Çünkü, büyük ağabey korkusundan Antalya'yı kaplanların önüne attı. Daha kötü hayvan ismi söylemeyeceğim kaplanların diyorum... Halk benden kırmızı otobüs bekliyor. Otobüs aldırmıyorlar, sonra diyorlar ki 'Sen bizim partimizin belediye başkanlığına yakışmıyorsun.' Bir çok kritik kararımı AK Partililerle MHP'lilerle geçiriyoruz. Şimdi ben mi suçlu oluyorum...

Moğultay: Bakanken örgütüm için 5 bin kadro açtırdım

Dönemin SHP'li Adalet Bakanı Mehmet Moğultay, 22 Ağustos 1995'te CHP İstanbul İl Kongresi'nde yargıda nasıl kadrolaştıklarını itiraf etmişti. Moğultay, "Hükümetten 5 bin kişilik kadro çıkardım. Bu kadroları örgütüme vermeyip de MHP'ye ve Refah'a mı verseydim. Seyfi Oktay zamanında 2 bin civarında hâkim alındı. Benim zamanımda bin civarında hâkim alındı. 3 bin hâkim aldık" demişti. (STAR)
BİZE ULAŞIN