PKK'ya bir ikaz daha

PKK'ya bir ikaz daha
23.04.2012 Pazartesi

Başbakan Erdoğan, terör örgütü silah bırakmadıkça operasyonların süreceğini tekrar etti: Askerimiz ve polisimiz inlerine kadar takip edecek

Erdoğan AK Parti'nin Bursa İl Kongresi'nde, hem terör örgütüne, hem de BDP'ye uyarılarda bulundu: DOĞU ve güneydoğuda terör örgütü ve BDP, şiddetin çözüm olmadığını görmek zorunda. Terör örgütü silah bırakmadıkça askerlerimizle, polislerimizle inlerine varıncaya kadar bu operasyonlar sürecek. Bu ülkeyi üç buçuk teröriste asla ve kat'a teslim edemeyiz.

Bölgede yaşayanlar BDP'nin hizmet değil, bölgeyi şiddet arenasına çevirip buradan nemalanmak istediğini gösteriyor. BİZ Hakkari'de, Yüksekova'da havaalanı yapıyoruz. Temel atma törenine oradaki vatandaşı göndermiyorlar. Gitmeyeceksiniz diyorlar. Bu havaalanı Yüksekova için yapılıyor.

EDEPTEN UZAKSIN
Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da cevap vererek şöyle dedi: Onur, monur, vesaire gibi laflarla cevap istiyor. Bu ifadeyi Diyanet İşleri Başkanımız'a kullanacak kadar maalesef sen edepten, adaptan uzaksın. Bu konuda hakaret edeceksen gel bana et, senin dilinden ben anlarım.

SIRTIMIZI DÖNMEDİK
Erdoğan,
'Türk-Arap Turizm Buluşması toplantısında 'Türkiye, her ne kadar yönünü Batı'ya çevirmiş olsa da sırtını asla ve asla Doğu'ya, Güney'e dönmeyecektir. Aramıza konulmuş mesafelerin, sınırların, engel ve bariyerlerin sanal olduğuna inanıyoruz. Bin yıllar boyunca bir arada dost, komşu, akraba, hatta kardeş yaşadık" dedi.


BİZE ULAŞIN