"Şehit yakınları, şehitlerin millete emanetidir"

"Şehit yakınları, şehitlerin millete emanetidir"
28.04.2012 19:49 Güncelleme: 28.04.2012 19:49

Bingöl'de şehit düşen Vedat Aslan'ın ailesini ziyaret eden Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Şehit yakınları, şehitlerin millete emanetidir" dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 1999 yılında Bingöl'de şehit olan Vedat Aslan'ın Esenler Oruçreis Mahallesi 544 Sokak'ta yaşayan ailesini ziyaret etti. Şehit annesiyle konuşan Yılmaz, "Şehit yakınları, şehitlerin tüm millete emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak, bütün herkesin görevidir. Çünkü bunlar, bir şekilde bu vatandaki anneler babalar rahatça yaşasınlar diye şehit düşmüşlerdir. Herkesin sorumluluğu var. Bu sorumluluk çerçevesinde sorumluğunu yerine
getirenlere teşekkür ederim. Analar bir ağladı, bir daha ağlamasın. Mekanı cennet olsun" diye konuştu.
Her gittiği yerde şehit ailelerini ziyaret ettiklerini ifade eden Bakan Yılmaz, "Ama bazı gittiğimiz yerlerde 'ne arayan var, ne sorun var' diyenler oluyor. Onlar haklılar. Ama bazı yerlerde silahlı kuvvetlerimiz de çok güzel bir şey yapıyor. Her bir tugaya, her birliliğe şehit vermişler ve onlara diyorlar ki 'bu seni şehidin' ziyaret ediyorlar. Ailesi ile ilgileniyorlar" ifadelerini kullandı.

Şehit Vedat Aslan'ın annesi Fikriye Aslan ise, Bakan Yılmaz'ın ziyaretinden memnun olduğunu belirterek, "Çok teşekkür ederim. Bizi yalnız bırakmadılar. Allah herkesten razı olsun" dedi.
BİZE ULAŞIN