Tarih yazmaya geldik

28.07.2009 Salı

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçı için dün Brüksel'e giden Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, "Bizim için tarihi bir gün ve biz de buraya tarih yazmaya geldik. En iyi sonuçla döneceğiz" dedi

Sivasspor, dün 22'si futbolcu olmak üzere 62 kişilik dev bir kafileyle Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki Anderlecht maçı için Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti. Büyük bir moral ve motivasyona sahip olduklarını belirten teknik direktör Bülent Uygun, "Bizim için tarihi bir gün ve biz de buraya tarih yazmaya geldik. Sivasspor'un marka değerine katkı yapacağız. En iyi skoru alıp döneceğiz" dedi.

TAKIMIN HAVASI MÜKEMMEL

Sivasspor'un tecrübeli futbolcularından Murat Erdoğan ise, bu maçın kendileri için hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi. Murat Erdoğan, "Anderlecht maçı, geçtiğimiz sezonun emeklerinin karşılığını alma adına çok önemli bir fırsat. Bu fırsatı kaçırmak istemiyoruz. Takımda çok olumlu bir hava var. Bunu kullanacağız ve en az beraberlikle Sivas'a döneceğiz" diye konuştu.

AİLECE GİTTİLER
Dün son çalışmasını yapan Sivasspor, idmanın ardından Belçika'ya uçtu. Teknik Direktör Bülent Uygun'un, Belçika'ya eşi ve kızını da götürmesi dikkat çekti. Kırmızı-Beyazlı ekip, Brüksel'de gurbetçi taraftarlar tarafından çiçeklerle karşılandı.

BÜTÜN GÖZLER ERSEN MARTİN'DE
Sivas'ın hücumdaki en büyük kozu Mehmet Yıldız'ın olmaması nedeniyle tüm gözler Ersen Martin'in üzerinde olacak. Tecrübeli futbolcu, "Gol atmak için bu takıma geldim. Ve bu tarihi maçta görevimi yapacağım. Hepimiz Şampiyonlar Ligi'ni istiyoruz" diye konuştu.

OYNAMAK İSTEMİYOR!
Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda bugün Sivas'ı konuk edecek Anderlecht'in başarılı savunma oyuncusu Jelle Van Damme, bu maçta oynamak istemediğini açıkladı. Van Damme, "Transferim söz konusu. Bu maçta oynarsam transfer olacağım takımda Avrupa Kupaları'nda oynama hakkımı kaybederim" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN ; ;