Yine bize hüsran kaldı

16.08.2009 Pazar

12. Atletizm Şampiyonası'nda 10 bin metre finaline çıkan başarılı sporcumuz, 7 bin metre geçilirken sakatlandı. Aşil tendonu ve topuğunda ağrılar olan Elvan'ın 5 bin metrede koşması da mucizelere kaldı

Almanya'nın başkenti Berlin'deki 12. Dünya Atletizm Şampiyonası bizim için büyük bir şokla başladı... Şampiyonadaki tek madalya umudumuz olan Elvan Abeylegesse dün koştuğu 10 bin metre finalinde sakatlanarak yarışı bıraktı. Düşük bir tempoda geçen yarışı orta sıralarda sürdüren Abeylegesse, 7 bin metre geçildikten sonra bir anda sekerek kendini pist dışına attı. Yarışa devam edemeyen genç sporcu, "Ayağım çok ağrıyor. Böyle olduğu için üzgünüm" demekle yetindi.

Terzi: Büyük şok yaşıyoruz

Aşil tendonu ve topuğunda ağrılar hisseden Elvan'ın çarşamba günü 5 bin metre elemelerinde koşmasının mucize olduğu öğrenildi. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi de yaptığı açıklamada, "Büyük bir şok yaşıyoruz. Elvan 10 bin ve 5 bin metrede madalya umudumuzdu. Fakat sakatlanarak yarışı bırakmak zorunda kaldı" dedi. Elvan'ın antrenmanlar sırasında kendisini çok zorladığı ve bu nedenle yarışta sakatlandığı da iddialar arasında.
BİZE ULAŞIN