Piyango kime vuracak!

17.08.2009 Pazartesi

Lugano'nun gelmesi ve 6+2 kuralı nedeniyle Fenerbahçe'de Deivid dışında 1 yabancı kulübede oturacak

F.Bahçe'de Lugano'nun transfer edilmesinin sevinci yaşanırken, akıllara gelen başka bir soru da kafaları kurcalıyor. Daum'un ilk 11'de tercih ettiği yabancılar Bilica, Carlos, Santos, Cristian, Alex ve Güiza'dan biri Lugano'nun gelmesiyle 6+2 kuralı nedeniyle kulübeye çekilmek zorunda. Samandıra'ya yakın kaynaklar Daum'un, Bilica, Carlos ve Santos'dan birini yedek bırakabileceğini söylüyorlar.

İLK ADAY ROBERTO CARLOS MU?
Roberto Carlos'un alternatifinin olması, gerektiğinde Dos Santos'un da sol bek mevkiine çekilebilecek olması akıllara ilk olarak bu futbolcuyu getiriyor. Ancak Alman teknik adamın Bilica ve Santos'dan birini kulübeye oturtma ihtimali de bulunuyor. Cristian, Güiza ve Alex'ten ise sakatlık ve cezalar dışında vazgeçme ihtimali ise pek gözükmüyor.

EDU İLE PAZARLIK DEVAM EDİYOR
Sözleşmesi feshedilecek olan Edu, yıllık 1,1 milyon Euro alacağından vazgeçmiyor. Yönetim ise 700 bin Euro verip serbest bırakmak istiyor. Pazarlıklar devam ediyor.

CARLOS YİNE KARIŞTIRDI!
Roberto Carlos, Brezilya basınına yaptığı açıklamalarda, sezon sonu ülkesine dönmek istediğini söyleyerek kafaları karıştırdı. Artık eve dönme vaktinin geldiğini belirten Carlos, bu sözleriyle takımdan ayrılacağını reddeden yönetimi zor duruma düşürdü.

SIKINTI YARATTI!
Carlos'un bu açıklamaları hem yönetimin hem de Daum'un "Takımda kalmakta istekli değil" şeklinde düşünmesine yol açtığı ve bu durumun rahatsızlık yarattığı bildirildi. Ancak Carlos'un mutlu görüntüsü yönetimin tek tesellisi oldu.

ALEX'TEN KÖTÜ HABER
Sivasspor maçının hemen başında sakatlanan Alex'in maç sonunda çekilen MR sonuçlarına göre Brezilyalı oyuncunun tekrar takıma dönüş zamanının bir ayı bulabileceği açıklandı. Ancak milli maçlar nedeniyle Eylül ayının başında liglerin tatil edilecek olması Fenerbahçe için büyük şans olacak. Ancak Alex'in Sion maçlarında olmaması sıkıntı yarattı.

FENER'İ RAMBO VURDU
F.Bahçe-Sivas maçının 64. dakikasında sahaya giren Rambo lakaplı taraftar Sarı- Lacivertli kulüp, maç temsilcileri İbrahim Yişan ve Hacı Bayram Koman'ın raporuyla PFDK'lık oldu. Hakem ve bazı futbolcuların Rambo'nun sahaya girmesiyle elinde bıçak olma ihtimali nedeniyle tedirginlik yaşadığı da öğrenildi.
BİZE ULAŞIN