Sivas'tan kötü veda

26.08.2009 Çarşamba

Yiğidolar, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda, evinde 3-0 yenildiği Shakhtar'a dün de Ukrayna'da mağlup olarak Avrupa'dan elendi... Rakibin iki golü de penaltıdan geldi

UEFA Avrupa Ligi play off turu ilk maçında Shakthtar Donetsk'e 3-0 yenilerek tur ümitlerini mucizelere bırakan Sivasspor, dün Ukrayna'daki rövanşı da 2-0 kaybederek elendi. İki takımın da isteksiz başladığı maçta hakem 21'de hatalı bir penaltı kararı verdi. Atışı kullanan Jadson, Shakhtar'ı 1-0 öne geçirdi.

İKİ PENALTI DA SKANDAL!
İkinci yarıda da futbol kalitesi düşüktü... Evsahibi ekip ilk maçtaki skorun da etkisiyle rölanti bir oyun ortaya koyarken, Sivasspor da gol atabilecek görüntüden uzaktı. İtalyan hakem Trefoloni, 59'da ekibimizin aleyhine bir hatalı penaltı daha verdi. Adriano skoru 2-0 yaparken, Shakhtar gruplara kaldı.

Ligimize döndük!
Sivas'ın Hocası Bülent Uygun, UEFA Şampiyonu bir takıma yenildiklerini belirterek "Artık ligimize dönüyoruz" dedi. Uygun, D.Bakır maçıyla çıkışa geçeceklerini belirtirken, 5 gün içinde bir yabancı alacaklarını da söyledi. Bu arada dün cezalı Petkovic ve Sedat'ın yanı sıra Ersen, M. Yıldız, Sezer ve İ. Şahin oynamadı.

İNGİLİZLER ALAY ETTİ!
Sivas'ın yeni transferi Hameur Bouazza'nın geçen hafta sonu şehri terketmesi İngiliz basınında alay konusu oldu. İngilizler, sadece tek maçta oynayan Cezayir asıllı Fransız oyuncu ile ilgili "Tüm zamanların en kısa ömürlü transferi" ifadesini kullandı. Daily Mirror ise "En kısa transferler" listesinde 1. sıraya Ali Dia'yı koyarken, Bouazza'ya 7. sırada yer verdi.
BİZE ULAŞIN