Devrime hazır olun

15.10.2009 Perşembe

Beşiktaş'ın Ocak'ta yapılacak kongresinde başkanlığa aday olacağını dün açıklayan Aksu, "Değişime geliyoruz" diye konuştu...

Beşiktaş Eski İkinci Başkanı Murat Aksu, Siyah-Beyazlılar'ın 2010 Ocak Ayı'nda yapılacak kongresinde aday olacağını dün resmen açıkladı. Adaylığının, kulübü yeniden rayına oturtmak amacıyla yapılan bir hareket olduğunu belirten Aksu, "Beşiktaş'ın sorunlarını ve çözümlerini çok iyi biliyorum. Ekip olarak yapmayı planladıklarımız sadece Beşiktaş için değil Türk sporu için bir devrim niteliğinde olacaktır" ifadelerini kullandı.

KULÜBÜ TEMİZLEYECEĞİZ
Beşiktaş'ın borcunun astronomik rakamlara ulaştığını vurgulayan Aksu, "Sorun para sorunu değil zihniyet sorunudur. Hiç kimse 'Benim param var istediğim gibi yönetirim' diyemez. Borçlandır- korkut-yönet taktiği uygulanmaktadır. Yakın tarihte başkanın verip de yerine getirmediği sözler itibarımızı zedelemiştir. Kendisine yapılan saldırıyı da kınıyorum. Beşiktaş'ı rant kapısı gibi görenler var. Temizliği biz yapacağız" dedi.

BEŞİKTAŞ HALK KULÜBÜDÜR

Başkanlığa seçilmesi durumunda yapacaklarını sıralayan Aksu, "Beşiktaş'ı dünya kulübü yapmak için projelerimiz var. İnönü Stadı, Beşiktaşlı iş adamlarının da katkılarıyla kredisiz, borçsuz yenilenecek, kulübe yeni araziler kazandırılacak, Fulya Projesi'ndeki kayıtlar takip edilecek ve kulübün zararı tahsil edilecek, kulüp daha fazla halka açılacak. Halkın kulübü Beşiktaş, halka rağmen yönetilemez" dedi.

KİMSENİN PARASI KALMAZ
Murat Aksu, başkanlığa aday olacağını açıkladığı basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, "Başkana olan borç ödenir. Kimsenin Beşiktaş'ta parası kalmaz" dedi...

HİKMET AĞABEY'i BEKLEDİM!
Son ana kadar Hikmet Çetin'in kararını beklediğini belirten Aksu, "Geçtiğimiz pazar aday olmayı düşünmediğini, bana destek vereceğini söyledi. Ben de bugün adaylığımı açıklıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN