Frank Rijkaard'ın şifreleri

17.10.2009 11:42 Güncelleme: 17.10.2009 11:42

Galatasaray, Trabzonspor derbisine hazır. Rijkaard, dün futbolcularıyla yaptığı toplantıda adeta beyin yıkadı ve hırs aşıladı.

Fotomaç'ın haberine göre, Hollandalı hoca, "Trabzonspor'u artık ezberledik. Savunmada zaafları var. Erken gol bulursak işimiz kolaylaşır, farka bile gidebiliriz. Ama Trabzonspor'un ligdeki konumu bizi aldatmasın. Derbilerin havası çok farklı olur. Bizim için kader maçı.

Kazanarak üzerimizdeki kara bulutları dağıtacağız" dedi. G.Saray'da Gökhan Zan ve Sabri'nin sakatlıkları geçti. Rijkaard, Trabzon'a karşı savunmayı Sabri-Servet- Gökhan Zan ve Hakan Balta'dan oluşturacak. Elano'yu yedek bırakacak olan Rijkaard, Baros'un arkasında Arda'yı görevlendirecek, orta sahanın ortasında ise Ayhan'la Mustafa Sarp'a forma verecek.

Rijkaard ruh cağırdı
Hollandalı, soyunma odasına "Tek başına hiçbir şeysin, takım olursan büyüksün" yazdırarak net bir mesaj verdi.

Trabzon alarmı
Zirve yolunda kredisini tüketen G.Saray, yarınki Trabzon maçına kader maçı gözüyle bakıyor. Teknik direktör Rijkaard, kaybolan takım ruhu nedeniyle tesislerdeki soyunma odasına, "Tek başına hiçbir şeysin, takım olursan büyüksün" yazdırarak oyuncularına mesaj verdi.

Sahada gösterin
Futbolcularını soyunma odasına toplayan Hollandalı teknik adamın, "Bu yazıyı iyi okuyun ve ne anladığınızı artık bana sahada gösterin" diyerek yarın oynanacak Trabzonspor karşılaşması öncesinde ilginç bir motivasyona başvurduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN