Kartal paramparça

18.10.2009 Pazar

Beşiktaş tribünleri gollerden sonra başkanı ve yönetimi istifaya davet ederek tepkisini sürdürdü. Oyundan atılan Ernst ve Ferrari ile sarı kart cezalısı Sivok'un Eskişehir'de oynamayacak olması da büyük yıkım oldu

Kasımpaşa önünde alınan 2-1'lik galibiyet bile Beşiktaş'ı sevindirmeye yetmedi. İnönü Stadı'nda tribünleri dolduran taraftarlar maç başlamadan önce futbolcuları alkışlayarak destek verdi. Ancak taraftarlar atılan gollerden sonra bile yönetimi ve başkanı istifaya davet ederek gollere sevinmedi. Taraftarlar maç boyunça, "Demirören yeter", "G.Antep'e başkan olsana", "Tribünleri temizlesene", "Yönetim istifa" diye sürekli tezahürat yaptılar.

SAMSUN SENDROMU YAŞANDI

Beşiktaşlı taraftarların tepkisi futbolcuları psikolojik olarak olumsuz etkilerken önce Ernst, sonra Ferrari'nin kırmızı kart görmesi ağır bir yıkım oldu. 2003-2004 sezonunda Samsunspor ile İnönü'de oynanan maçta 5 kırmızı kart gören Beşiktaş dün skor 2-1 olduktan sonra taraftarına, "Acaba aynı durum mu yaşanacak" sendromu bile yaşattı. Bu arada Sivok'un da sarı kart cezalısı olması nedeniyle Eskişehirspor maçında 3 as futbolcu forma giyemeyecek.

3. GALİBİYET
Beşiktaş, Kas mpaşa galibiyetiyle bu sezon İnönü Stad 'nda 3. kez güldü. Daha önce Antalyaspor'u 2-0, Denizlispor'u da 1-0 yenen Siyah-Beyazl tak m dün de Kas mpaşa'y 2-1 devirerek bu statta 3. kez sevindi. Kartal özellikle 2. yar da Serdar Özkan ve Uğur'la iki net pozisyondan yararlanamamas na rağmen karş - laşmadan 3 puanla ayr lmay bildi.

TABATA 2 ASİSTLE TAKIMINI SIRTLADI
Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Tabata dün de sahanın yıldızıydı. Denizlispor maçında takımını galibiyete getiren golü atan Tabata dün de 2 asist yaparak görevini fazlasıyla yaptı. Wolfsburg maçı düşünülerek oyundan alınan Tabata çıkarken alkışlandı.
BİZE ULAŞIN