4-3'lük maç!

19.10.2009 Pazartesi
Galatasaray son iki maçta 5 puan ve yenilmezlik ünvanını kaybetti. Bunun başlıca nedenleri, Sarı-Kırmızılı takımın ofansta çok kuvetli olmasına rağmen, rakiplerin defansı çok eksik yakalaması ve dönüşlerde hücumcuların defansa yardımcı olmamasıydı.
15 günlük ara bunları düzeltmek adına önemli bir zamandı. Fakat oyuncuların hepsinin milli takımlarda olması nedeniyle bu eksiklikleri gidermek pek mümkün olmadı. Bu maç öncesinde Fenerbahçe'nin Gaziantepspor önünde kaybetmesi Trabzonspor maçını daha kritik ve zor hale getirdi. Çünkü bu maçlarda motivasyonun üst düzeyde olması futbolcuları ters yönde etkileyebilirdi.

***

Maça gelirsek Galatasaray her zaman olduğu gibi karşılaşmaya çok hızlı başladı. Henüz 1. dakikada Keita'nın ortasına Kewell'ın muhteşem volesini kaleci çıkardı. Gökhan Zan'ın vuruşu direkten döndü. Sabri'nin ortasını Kewell gole çevirince G.Saray öne geçti.
Ardından Servet'le ikinci gol gelince Sarı-Kırmızılılar rahatladı. Fakat ilk yarının sonunda Tayfun'un golü yeniden maça denge getirdi.

***

İkinci yarı da orta saha mücadelesiyle başladı. Galatasaray kendi sahasında yapmış olduğu gereksiz hareket ve pasları Colman araya girerek aldı maça eşitlik geldi. Golden sonra G.Saray tamamen panikleyerek defansta olmayacak hatlar yapmaya başladı.

***

Maç boyunca sahada varlığı belli olmayan Arda, Keita'nın ortasında Baros'un indirdiği topu filelerle buluşturdu. Sahada olmayan bir diğer isim ise Milan Baros, 71. dakikada gol atmaya başardı. Colman'ın golü skoru belirledi.
Yani anlayacağınız Cimbom'da pek fazla birşey değişmemiş. "2 yersem 4 atarım" zihniyeti devam ediyor. Ancak karşınıza hep fazlasını atacağınız takımlar olmayacak. Eğer Fenerbahçe maçında böyle hataları yaparsan o zaman geçmiş olsun.
BİZE ULAŞIN