Son gülen iyi güler

19.10.2009 Pazartesi

Sabah antrenmanından önce Sarı-Lacivertli futbolcularla mini bir toplantı yapan Daum "Böyle sonuçlar alınabilir. Moralinizi bozmayın. Son gülen iyi güler" ifadesini kullandı

Süper Lig'in 9. haftasında ilk kez yenilgiyle tanışan Fenerbahçe, UEFA Ligi'nde perşembe günü oynayacağı Steaua Bükreş maçının hazırlıklarına dün sabah yaptığı idmanla başladı. Antrenman öncesinde futbolcularıyla 15 dakika süren bir toplantı yapan Alman teknik adam Daum, "Zaman zaman mağlubiyetler ve beraberlikler olacak. Moralinizi bozmayın. Son gülen iyi güler" diye konuştu

HALA EN İYİSİ BİZİZ!
Daum'un konuşmasının ardından söz sırası yardımcısı Roland Koch'a geldi. Koch, "Yenilgi normal. Siz hala Türkiye'nin en iyi takımısınız. Yolumuza devam edeceğiz" diyerek futbolculara moral verdi. Koch, sözünü bitirdikten sonra ise "Haydi, şimdi yediğimiz her gol için 20 şınav çekelim" diyerek Sarı-Lacivertli futbolculara tam 40 şınav çektirtti. Futbolcuların da antrenmanların ilerleyen dakikalarında eski neşelerine döndükleri gözlerden kaçmadı.

KAZIM KAZIM KREDİYİ TÜKETTİ
Sezona iyi başlamasına rağmen haftalar ilerledikçe performansında düşme görülen Kazım Kazım, Antep deplasmanındaki performansıyla krediyi tamamen tüketti. Hücumda etkisiz kalan, özellikle 2. yarıda savunmaya hiç yardım etmeyen Kazım'ın G.Saray derbisinde ilk 11'de yer alamama ihtimali bulunuyor. Özer ve Mehmet Topuz'un yükselen form grafiği de hesaba katıldığında Kazım'ın işi zor görünüyor.

TOPUZ'LA DEVAM!
Sakatlıklar ve cezalar nedeniyle son haftalarda 11'de yer bulmayan başlayan Mehmet Topuz, kendisine verilen şansı iyi kullandı. Alman teknik adam Daum'un, Mehmet Topuz'un performansından memnun kaldığı ve Antep maçından sonra da kendisine "Seni oyundan almam tamamen taktikseldi" dediği öğrenildi.

TOPUZ ÖZGÜRLÜK İSTİYOR
Daum, Mehmet Topuz'dan daha fazla faydalanmayı planlıyor ve bunu gerek sözleriyle gerekse de tavırlarıyla belli ediyor. Ancak kulübe yakın kaynaklar, Mehmet Topuz'un da Daum'dan kendisini serbest adam olarak oynatmasını istediğini, bu isteğin henüz kabul görmediği de belirtiyor.

KOŞULARA BAŞLADI
Bacağındaki platinleri çıkardıktan sonra bir süredir idmanlara çıkmayan ve tedavi gören Deivid, dün 2 hafta aradan sonra düz koşulara başladı. Brezilyalı futbolcunun önümüzdeki hafta takımla birlikte çalışmalara başlayacağı ve Kayseri maçı kadrosunda yer alabileceği bildirildi.
BİZE ULAŞIN