Kocaelispor satışa çıkarılıyor

22.10.2009 17:14 Güncelleme: 22.10.2009 17:15

Geçtiğimiz sezon Turkcell Süper Lig'e veda eden, bu sezon ise Bank Asya 1. Lig'de sıkıntılı günler geçiren Kocaelispor'da sular bir türlü durulmuyor. Alacağını tahsil edemediği için kulübün logosuna ve isim hakkına haciz koyduran iş adamı Şafak Özler, logo ve isim hakkını 2 milyon TL'ye satışa çıkardı.

Türk futbolunun köklü takımlarından Kocaelispor'da son yıllarda yaşanan sıkıntılar bitmek bilmiyor. Daha önce Kocaelispor'dan alacağı 300 bin TL'yi tahsil edemediği gerekçesiyle kulübün logosuna ve isim hakkına haciz koyduran işadamı Şafak Özler, yaptığı görüşmelerden bir sonuç çıkmaması üzerine logo ve isim hakkını satışa çıkardığını duyurdu.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Şafak Sözler, tüm iyi niyetli çabalarına karşın kulüp başkanı Osman Nuri Yaman ile yaptığı görüşmelerden bir sonuç çıkmadığını ve böyle bir karar almak zorunda kaldığını söyledi. Kocaelisporlu yetkilileri samimiyetsizlikle suçlayan Şafak Özler, yetkililerin kendisini oyaladıklarını ve görüşmeleri sürüncemeye sokarak oyalama taktiği uyguladıklarını da iddia etti.

Kocaelispor'un logosu ve isim hakkı için Marmara Üniversitesi bilirkişi heyetinin 2 milyon TL'lik değer biçtiğini ifade eden Özler, yaklaşık 15 gün sonra Kocaeli 3. İcra Müdürlüğü'nde logo ve isim hakkı için satış işlemlerinin gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi. Kocaelispor, 9. haftası geride kalan Bank Asya 1. Lig'de elde ettiği 1 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet ile, 7 puanla, 17. sırada yer alıyor.
BİZE ULAŞIN