Helal olsun sana Nonda

23.10.2009 Cuma
Büyük takımlar düştükleri yerden çabuk kalkarlar... Galatasaray da Ankaragücü yenilgisi sonrasında büyük takım kimliğini gösterdi...
Trabzon önünde alınan üç puan bu anlamda çok önemliydi. Fakat dünkü Dinamo galibiyeti, Galatasaray'ın yeniden sezon başındaki çizgisine dönmeye başladığını gösterdi.
Keita gerçekten de Galatasaray için çok önemli. Yaptığı her hücum rakip takım için tehlike. Ortaları sürekli takım arkadaşlarına gidiyor. Dün yine Nonda'ya iki süper asist yaptı. Tartışmasız Fenerbahçe derbisinde Galatasaray'ın en büyük kozu olacak.
Arda'nın yokluğunda oyun kurucu gömleğini giyen Elano belki de bu sezon ilk kez kalitesini gösterdi. Savunmadan top alıp oyun kurdu. Arkadaşlarıyla yardımlaştı, güzel paslar attı. Ama en önemlisi çok iyi mücadele edip Ayhan ve M.Sarp'ın yükünü azalttı.
Sabri her geçen gün daha da büyüyor. Dün yine atom karınca gibiydi. Sürekli hücuma destek verdi. İleri-geri çalıştı. Eğer ne zaman pas vereceğini, ne zaman şut çekeceğini iyi ayarlarsa katkısı çok daha fazla olacak.
Dinamo Bükreş bu sezon ligde 2 gol bile yememiş. Fakat Galatasaray'ın öylesine hücum silahları var ki, durdurmak imkansız. İşte Nonda! Sürekli yedek oturuyor ama takımın en fazla gol atan ismi. Böylesine bir profesyoneli ayakta alkışlamak lazım. Dün 11'de oynadı, görevini yaptı ve iki gol attı. Büyük ihtimalle Kadıköy'de yine yedek oturacak. Ama bunu sorun etmeyecektir. Helal sana Nonda...
Dün Galatasaray'ın en zayıf halkası genç Caner'di. Tamam çok yetenekli, bir bek için tekniği, oyun zekası çok fazla ama defansif yönü zayıf. Arkasına inanılmaz adam kaçırdı. Öyle ki, Servet maçın büyük bir bölümünde sol bek oynamak zorunda kaldı!
Sonuç olarak 60 dakika oynanan iyi futbol ve alınan güzel bir galibiyet var. Zaten 60'tan sonra yöneticisinden malzemecisine kadar herkes derbiyi düşünmeye başladı. Galatasaray bu gece sanırım tüm camiaya pazar günü için koskocaman bir umut vermiştir.
BİZE ULAŞIN