Hem Türk hem de Antalyasporlu oldu

23.10.2009 13:57 Güncelleme: 06.10.2017 17:20

Geçtiğimiz sezon Antalyaspor forması giyen ve sezon başı itibari ile eski kulübü Ankaraspor'a dönen Tita, sezon sonuna kadar Kırmızı-beyazlı takımla yeniden anlaştı.

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, 2. Başkan Ali Yılmaz ve Asbaşkan Hüseyin Acarlıoğlu Ankara'ya giderek yoğun uğraşlar sonunda Tita transferini son dakikada bitirdi. Brezilyalı futbolcu sezon sonuna kadar kiralandı. Tita'nın daha önce Ankaraspor ile sözleşmesini 2012 yılına kadar uzattığı ve Başkent ekibinin sözleşmeyi bugün TFF'ye bildirerek futbolcunun bonservisi için yüksek miktarda para istediği öğrenildi.

Başkan Akıncıoğlu'nun, Ankarasporlu idarecilerle son dakikaya kadar Tita için pazarlık yaptığı ve futbolcunun bonservisini transfer süresinin bitmesine az bir zaman kala kiralık olarak aldığı belirtildi.

SEZON SONUNA KADAR KİRALANDI

Tita'nın sezon sonuna kadar kiralanması karşılığında Antalyaspor'un belirli miktarda ücret ödediği öğrenildi. Tita'nın bonservisi konusunda anlaşma sağlandıktan sonra transferin bitmesine sayılı dakikalar kala TFF'ye bildiren Akıncıoğlu, camianın çok istediği transferi resmen sonuçlandırdı.

TİTA, TÜRK VATANDAŞI

Diğer yandan Tita'nın Türk vatandaşı olduğu ve adını Melih Gökçek olarak değiştirdiği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN