UEFA'da toplu sonuçlar ve puan durumu

23 Ekim 2009, Cuma | Güncelleme: 10:24

UEFA Avrupa Ligi'nde gruplardaki üçüncü maçlar dün akşam Avrupa'nın çeşitli kentlerinde 12 grupta oynanan 24 karşılaşmayla tamamlandı.

Temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray gruplarındaki 3. maçlarını Romanya temsilcileri Steaua Bükreş ve Dinamo Bükreş ile oynayacaklar. Fenerbahçe, H Grubu'ndaki 3. maçta Romanya temsilcisi Steaua Bükreş'i Colin Kazım'ın attığı tek golle 1 - 0 yenerek liderliğe yükseldi.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

12 grupta 48 takımın mücadele ettiği UEFA Avrupa Ligi'nin üçüncü hafta maçı öncesinde temsilcilerimizden Fenerbahçe, H Grubu'ndaki ilk maçında Hollanda temsilcisi Twente'ye İstanbul'da 2 - 1 yenilmişti. Fenerbahçe, Moldova deplasmanında Sheriff takımıyla oynadığı gruptaki ikinci maçta sahadan 1 - 0 galip ayrılarak 3 puanın sahibi olmuştu. Sarı - lacivertli ekip grubundaki 3. maçında ise Steaua Bükreş'i deplasmanda 1 - 0 yendi.

Grup maçlarına iyi bir başlanğıç yapan Galatasaray ise F Grubu'ndaki ilk maçında Yunanistan temsilcisi Panathinaikos'u deplasmanda 3 - 1 yendiği maçın ardından konuk ettiği Avusturya temsilcisi Sturm Graz ile 1 - 1 berabere kalmıştı. Sarı - kırmızılı ekip gruptaki 3. maçta ise Romanya temsilcisi Dinamo Bükreş'i konuk ettiği Ali Sami Yen Stadı'nda 4 - 1 gibi farklı bir skorla yendi. Grubun diğer maçında ise Panathinaikos, penaltıdan attığı golle Sturm Graz'ı 1 - 0 yendi.

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden temsilcilerimizden Fenerbahçe ve Galatasaray 3. haftada oynadıkları maçları kazanarak gruplarında liderliklerini sürdürdüler. F ve H gruplarında alınan sonuçlar ve oluşan puan durumları ile kalan maçların programı şöyle;

A Grubu
1. Hafta

Ajax (Hollanda) - Timişoara (Romanya): 0 - 0
Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Anderlecht (Belçika): 0 - 2

2. Hafta
Anderlecht (Belçika) - Ajax (Hollanda): 1 - 1
Timişoara (Romanya) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 0 - 3

3. Hafta
Timişoara (Romanya) - Anderlecht (Belçika): 0 - 0
Ajax (Hollanda) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 2 - 1

TAKIMLAR O G B M A Y P A
Anderlecht 3 1 2 0 3 1 5 2
Ajax 3 1 2 0 3 2 5 1
Dinamo Zagreb 3 1 0 2 3 4 3 -1
Timişoara 3 0 2 1 0 2 2 -2

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe
Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Ajax (Hollanda)
Anderlecht (Belçika) - Timişoara (Romanya)

2 Aralık Çarşamba
Timişoara (Romanya) - Ajax (Hollanda)
Anderlecht (Belçika) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

17 Aralık Perşembe
Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Timişoara (Romanya)
Ajax (Hollanda) - Anderlecht (Belçika)


B Grubu
1. Hafta

Lille (Fransa) - Valencia (İspanya): 1 - 1
Genoa (İtalya) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 2 - 0

2. Hafta
Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Lille (Fransa): 1 - 5
Valencia (İspanya) - Genoa (İtalya): 3 - 2

3. Hafta
Valencia (İspanya) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 1 - 1
Lille (Fransa) - Genoa (İtalya): 3 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A
Lille 3 2 1 0 9 2 7 7
Valencia 3 1 2 0 5 4 5 1
Genoa 3 1 0 2 4 6 3 -2
Slavia Prag 3 0 1 2 2 8 1 -6

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Valencia (İspanya)
Genoa (İtalya) - Lille (Fransa)

2 Aralık Çarşamba
Valencia (İspanya) - Lille (Fransa)
Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Genoa (İtalya)

17 Aralık Perşembe
Lille (Fransa) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti)
Genoa (İtalya) - Valencia (İspanya)


C Grubu
1. Hafta

Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Celtic (İskoçya): 2 - 1
Rapid Wien (Avusturya) - Hamburg (Almanya): 3 - 0

2. Hafta
Hamburg (Almanya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail): 4 - 2
Celtic (İskoçya) - Rapid Wien (Avusturya): 1 - 1

3. Hafta
Celtic (İskoçya) - Hamburg (Almanya): 0 - 1
Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Rapid Wien (Avusturya): 5 - 1

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Hapoel Tel-Aviv 3 2 0 1 9 6 6 3
Hamburg 3 2 0 1 5 5 6 0
Rapid Wien 3 1 1 1 5 6 4 -1
Celtic 3 0 1 2 2 4 1 -2

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe

Rapid Wien (Avusturya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail)
Hamburg (Almanya) - Celtic (İskoçya)

2 Aralık Çarşamba
Celtic (İskoçya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail)
Hamburg (Almanya) - Rapid Wien (Avusturya)

17 Aralık Perşembe
Rapid Wien (Avusturya) - Celtic (İskoçya)
Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Hamburg (Almanya)


D Grubu
1. Hafta

Heerenveen (Hollanda) - Sporting Lizbon (Portekiz): 2 - 3
Hertha Berlin (Almanya) - Ventspils (Litvanya): 1 - 1

2. Hafta
Sporting Lizbon (Portekiz) - Hertha Berlin (Almanya): 1 - 0
Ventspils (Litvanya) - Heerenveen (Hollanda): 0 - 0

3. Hafta
Ventspils (Litvanya) - Sporting Lizbon (Portekiz): 1 - 2
Hertha Berlin (Almanya) - Heerenveen (Hollanda): 0 - 1

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Sporting Lizbon 3 3 0 0 6 3 9 3
Heerenveen 3 1 1 1 3 3 4 0
Ventspils 3 0 2 1 2 3 2 -1
Hertha Berlin 3 0 1 2 1 3 1 -2

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe

Sporting Lizbon (Portekiz) - Ventspils (Litvanya)
Heerenveen (Hollanda) - Hertha Berlin (Almanya)

3 Aralık Çarşamba
Ventspils (Litvanya) - Hertha Berlin (Almanya)
Sporting Lizbon (Portekiz) - Heerenveen (Hollanda)

16 Aralık Perşembe
Hertha Berlin (Almanya) - Sporting Lizbon (Portekiz)
Heerenveen (Hollanda) - Ventspils (Litvanya)

E Grubu
1. Hafta

CSKA Sofya (Bulgaristan) - Fulham (İngiltere): 1 - 1
Basel (İsviçre) - Roma (İtalya): 2 - 0

2. Hafta
Roma (İtalya) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 2 - 0
Fulham (İngiltere) - Basel (İsviçre): 1 - 0

3. Hafta
Fulham (İngiltere) - Roma (İtalya): 1 - 1
CSKA Sofya (Bulgaristan) - Basel (İsviçre): 0 - 2

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Basel 3 2 0 1 4 1 6 3
Fulham 3 1 2 0 3 2 5 1
Roma 3 1 1 1 3 3 4 0
CSKA Sofya 3 0 1 2 1 5 1 -4

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe
Roma (İtalya) - Fulham (İngiltere)
Basel (İsviçre) - CSKA Sofya (Bulgaristan)

3 Aralık Perşembe
Fulham (İngiltere) - CSKA Sofya (Bulgaristan)
Roma (İtalya) - Basel (İsviçre)

16 Aralık Çarşamba
CSKA Sofya (Bulgaristan) - Roma (İtalya)
Basel (İsviçre) - Fulham (İngiltere)


F Grubu
1. Hafta

Panathinaikos (Yunanistan) - Galatasaray: 1 - 3
Sturm Graz (Avusturya) - Dinamo Bükreş (Romanya): 0 - 1

2. Hafta
Dinamo Bükreş (Romanya) - Panathinaikos (Yunanistan): 0 - 1
Galatasaray - Sturm Graz (Avusturya): 1 - 1

3. Hafta

Galatasaray - Dinamo Bükreş (Romanya): 4 - 1
Panathinaikos (Yunanistan) - Sturm Graz (Avusturya): 1 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A
Galatasaray 3 2 1 0 8 3 7 5
Panathinaikos 3 2 0 1 3 3 6 0
Dinamo Bükreş 3 1 0 2 2 5 3 -3
Sturm Graz 3 0 1 2 1 3 1 -2

KALAN MAÇLAR

5 Kasım (Saat: 20.00)
Dinamo Bükreş (Romanya) - Galatasaray
Sturm Graz (Avusturya) - Panathinaikos (Yunanistan)

3 Aralık (Saat: 22.05)
Galatasaray - Panathinaikos (Yunanistan)
Dinamo Bükreş (Romanya) - Sturm Graz (Avusturya)

16 Aralık (Saat:20.00)
Panathinaikos (Yunanistan) - Dinamo Bükreş (Romanya)
Sturm Graz (Avusturya) - Galatasaray

G Grubu
1. Hafta

Lazio (İtalya) - Salzburg (Avusturya): 1 - 2
Villarreal (İspanya) - Levski Sofya (Bulgaristan): 1 - 0

2. Hafta
Levski Sofya (Bulgaristan) - Lazio (İtalya): 0 - 4
Salzburg (Avusturya) - Villarreal (İspanya): 2 - 0

3. Hafta
Salzburg (Avusturya) - Levski Sofya (Bulgaristan): 1 - 0
Lazio (İtalya) - Villarreal (İspanya): 2 - 1


TAKIMLAR O G B M A Y P A

Salzburg 3 3 0 0 5 1 9 4
Lazio 3 2 0 1 7 3 6 4
Villarreal 3 1 0 2 2 4 3 -2
Levski Sofya 3 0 0 3 0 6 0 -6

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe

Levski Sofya (Bulgaristan) - Salzburg (Avusturya)
Villarreal (İspanya) - Lazio (İtalya)

2 Aralık Çarşamba
Salzburg (Avusturya) - Lazio (İtalya)
Levski Sofya (Bulgaristan) - Villarreal (İspanya)

17 Aralık Perşembe
Lazio (İtalya) - Levski Sofya (Bulgaristan)
Villarreal (İspanya) - Salzburg (Avusturya)

H Grubu
1. Hafta

Fenerbahçe - Twente (Hollanda): 1 - 2
Steaua Bükreş (Romanya) - Sheriff (Moldova): 0 - 0

2. Hafta

Sheriff (Moldova) - Fenerbahçe: 0 - 1
Twente (Hollanda) - Steaua Bükreş (Romanya): 0 - 0

3. Hafta
Steaua Bükreş (Romanya) - Fenerbahçe: 0 - 1
Sheriff (Moldova) - Twente (Hollanda): 2 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A
Fenerbahçe 3 2 0 1 3 2 6 1

Sheriff 3 1 1 1 2 1 4 1
Twente 3 1 1 1 2 3 4 -1
Steaua Bükreş 3 0 2 1 0 1 2 -1

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe
Fenerbahçe - Steaua Bükreş (Romanya)
Twente (Hollanda) - Sheriff (Moldova)

2 Aralık Çarşamba
Twente (Hollanda) - Fenerbahçe
Sheriff (Moldova) - Steaua Bükreş (Romanya)

17 Aralık Çarşamba
Fenerbahçe - Sheriff (Moldova)
Steaua Bükreş (Romanya) - Twente (Hollanda)

I Grubu
1. Hafta

Benfica (Portekiz) - BATE Borisov (Belarus): 2 - 0
Everton (İngiltere) - AEK Atina (Yunanistan): 4 - 0

2. Hafta
AEK Atina (Yunanistan) - Benfica (Portekiz): 1 - 0
BATE Borisov (Belarus) - Everton (İngiltere): 1 - 2

3. Hafta
BATE Borisov (Belarus) - AEK Atina (Yunanistan): 2 - 1
Benfica (Portekiz) - Everton (İngiltere): 5 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A
Benfica 3 2 0 1 7 1 6 6
Everton 3 2 0 1 6 6 6 0
BATE Borisov 3 1 0 2 3 5 3 -2
AEK Atina 3 1 0 2 2 6 3 -4

KALAN MAÇLAR


5 Kasım Perşembe
AEK Atina (Yunanistan) - BATE Borisov (Belarus)
Everton (İngiltere) - Benfica (Portekiz)

2 Aralık Çarşamba
BATE Borisov (Belarus) - Benfica (Portekiz)
AEK Atina (Yunanistan) - Everton (İngiltere)

17 Aralık Perşembe
Benfica (Portekiz) - AEK Atina (Yunanistan)
Everton (İngiltere) - BATE Borisov (Belarus)

J Grubu
1. Hafta

Club Brugge (Belçika) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna): 1 - 4
Partizan (Sırbistan) - Toulouse (Fransa): 2 - 3

2. Hafta

Toulouse (Fransa) - Club Brugge (Belçika): 2 - 2
Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Partizan (Sırbistan): 4 - 1

3. Hafta
Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Toulouse (Fransa): 4 - 0
Club Brugge (Belçika) - Partizan (Sırbistan): 2 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A
Shakhtar Donetsk 3 3 0 0 12 2 9 10
Club Brugge 3 1 1 1 5 6 4 -1
Toulouse 3 1 1 1 5 8 4 -3
Partizan 3 0 0 3 3 9 0 -6

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe

Toulouse (Fransa) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna)
Partizan (Sırbistan) - Club Brugge (Belçika)

3 Aralık Perşembe

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Club Brugge (Belçika)
Toulouse (Fransa) - Partizan (Sırbistan)

16 Aralık Çarşamba
Club Brugge (Belçika) - Toulouse (Fransa)
Partizan (Sırbistan) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna)


K Grubu
1. Hafta

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - PSV Eindhoven (Hollanda): 2 - 2
CFR Cluj (Romanya) - Kopenhag (Danimarka): 2 - 0

2. Hafta

Kopenhag (Danimarka) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti): 1 - 0
PSV Eindhoven (Hollanda) - CFR Cluj (Romanya): 1 - 0

3. Hafta

PSV Eindhoven (Hollanda) - Kopenhag (Danimarka): 1 - 0
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - CFR Cluj (Romanya): 2 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A

PSV Eindhoven 3 2 1 0 4 2 7 2
Sparta Prag 3 1 1 1 4 3 4 1
CFR Cluj 3 1 0 2 2 3 3 -1
Kopenhag 3 1 0 2 1 3 3 -2

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe
Kopenhag (Danimarka) - PSV Eindhoven (Hollanda)
CFR Cluj (Romanya) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)

3 Aralık Perşembe
PSV Eindhoven (Hollanda) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)
Kopenhag (Danimarka) - CFR Cluj (Romanya)

16 Aralık Çarşamba

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - Kopenhag (Danimarka)
CFR Cluj (Romanya) - PSV Eindhoven (Hollanda)

L Grubu
1. Hafta

Athletic Bilbao (İspanya) - Avusturya Wien (Avusturya): 3 - 0
Nacional (Portekiz) - Werder Bremen (Almanya): 2 - 3

2. Hafta
Werder Bremen (Almanya) - Athletic Bilbao (İspanya): 3 - 1
Avusturya Wien (Avusturya) - Nacional (Portekiz): 1 - 1

3. Hafta
Avusturya Wien (Avusturya) - Werder Bremen (Almanya): 2 - 2
Athletic Bilbao (İspanya) - Nacional (Portekiz): 2 - 1

TAKIMLAR O G B M A Y P A
Werder Bremen 3 2 1 0 8 5 7 3
Athletic Bilbao 3 2 0 1 6 4 6 2
Avusturya Wien 3 0 2 1 3 6 2 -3
Nacional 3 0 1 2 4 6 1 -2

KALAN MAÇLAR

5 Kasım Perşembe

Werder Bremen (Almanya) - Avusturya Wien (Avusturya)
Nacional (Portekiz) - Athletic Bilbao (İspanya)

3 Aralık Perşembe
Avusturya Wien (Avusturya) - Athletic Bilbao (İspanya)
Werder Bremen (Almanya) - Nacional (Portekiz)

16 Aralık Çarşamba

Athletic Bilbao (İspanya) - Werder Bremen (Almanya)
Nacional (Portekiz) - Avusturya Wien (Avusturya)
BİZE ULAŞIN