F.Bahçeliler telefonları açmayacak!

24.10.2009 16:03 Güncelleme: 24.10.2009 16:04

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Mehmet Helvacı, Fenerbahçe'yle olan rekabetlerinin kendilerini başarıya götürdüğünü dile getirdi.

Radyospor'a açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Mehmet Helvacı, derbi maç öncesi Fenerbahçe camiasını onore edecek ifadeler kullandı. Sonuç olarak derbilerde de diğer maçlar gibi 3 puan alındığını belirten Mehmet Helvacı, "Ama hiç kuşku yok ki Fenerbahçe'yle rekabetimiz bizi başarıya götürüyor. Fenerbahçe olmasaydı Galatasaray bu kadar başarılı olamazdı." dedi.

Fenerbahçeli tanıdıklarına göndermede bulunmayı da ihmal etmeyen Mehmet Helvacı, "Pazartesi günü ben Fenerbahçeli arkadaşlarımı arayacağım, muhtemelen onlar bana telefonlarını açmayacaklar. Ama, asla kavga etmeyeceğiz. Şakalaşacağız." şeklinde konuştu.

GÖZE HOŞ GELEN FUTBOL OYNUYORUZ


Sarı - kırmızılı takımın Dinamo Bükreş maçında iyi oynadığını anlatan Helvacı, "Taraftarımızı her maçta bizi destekliyor. İyi bir teknik direktörümüz ve nitelikli bir oyuncu kadromuz var. İyi futbol bence göze hoş gelen ve çok golün olduğu maçlarda ortaya çıkar. Böyle baktığımızda Galatasaray'ın oynadığı futbolun iyi olduğunu söyleyebilirim. Taraflı tarafsız herkesin Galatasaray'ın oyunundan zevk aldığını düşünüyorum. Bazı yazarlar Galatasaraylı olmadıkları halde, takımımızın maçına izlemekten zevk aldıklarını söylüyor. Buna göre düşünürsek Galatasaray iyi yoldadır." diye konuştu.

Helvacı, takımlarına övgüde bulunurken, sıkıntılarını da dile getirerek, şunları söyledi:

"Savunmada zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Biz yönetici olmamamızın yanı sıra bir taraftarız, dolayısıyla zaman zaman tribünde yüreğimizin ağzımıza geldiği oluyor. Bu durumdan memnun olduğumuz söylenemez. Ama maça bütün olarak baktığımızda sevindiğimiz anlar, üzüldüklerimizden çok daha fazla oluyor."

Yarın oynanacak derbi öncesinde sarı - kırmızılı futbolcuların gergin olduğunu düşünmediğini aktaran Helvacı, "Her takımı yenmek isteriz. Fenerbahçe'yi yenmek istiyoruz. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda galibiyet almayı hedefliyoruz. Bu maç öncesi futbolcularımızın gergin olduğunu düşünmüyorum . Rahat ve sakin oynayacaklar. İyi futbol oynayan bir takımda gerginlik futbolcuların performansını kötü etkiler. Belki iyi oynayan takımlarda gerginlik zaman zaman işe yarar. Ama Galatasaray iyi oynayan bir takım, o nedenle sakin olacağız." ifadelerini kullandı.

Yönetim olarak Rijkaard'a, geldiği günden bu yana, Fenerbahçe derbisinin önemini anlattıkları iddialarını yalanlayan Helvacı, "Biz, hocamızı gerginliğe sürükleyecek bir tutum içerisinde olamayız. Rakip takım böyle bir amaç güdebilir." diye konuştu.

MORARTMA İDDİALARINI EĞLENCELİ BULUYORUM

Helvacı, Şükrü Saraçoğlu Stadı'na mor renkli formayla çıkacaklarını belirterek, "Ama başka formayla da çıkabiliriz. Galatasaray'ın bütün formaları gayet etkileyici. Sarı - kırmızılı renkler rakipler için çok korkutucu. Ama mor renkli forma rakipler üzerinde bir baskı unsuru oluyor. Aldığımız sonuçlar da bunu kanıtlıyor." diye konuştu.

Mor formayla ilgili tartışmalara da değinen Helvacı, "Neşeli, saldırgan olmayan seviyede ilerlerse çok iyi…Fenerbahçelilerin bizi mor formayla morartacaklarını söylemeleri, bizim taraftarımızın da mor formayla Fenerbahçelileri morartacaklarını söylemeleri sınırlar aşılmadığı sürece iyi bir şey." değerlendirmesinde bulundu.

KADIKÖY'DE HEMEN HEMEN İYİ KARŞILANIYORUZ

Maç öncesinde Fenerbahçe yönetiminden iyi bir karşılama beklediklerini de sözlerine ekleyen Helvacı, "Bugüne kadar bunu hemen hemen yaptılar. Dostane bir karşılama bekliyoruz. Zaman zaman istenmeyen olaylar yaşandı, zaten hemen hemen iyi karşılanıyoruz derken bunu kastettim. Taraftarlar arasında da istenmeyen olaylar olabiliyor. Burada asıl olan ev sahibi takımın tutumudur; çünkü ev sahibi durumu kontrol edebilir." şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN