Baros'un yeri kolay dolmaz

17.01.2010 Pazar
* Galatasaray Lucas Neill'i kadrosuna kattı. Sizce doğru bir transfer mi?
Galatasaray'ın savunmada sorunlu olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Ligin ilk yarısında yedikleri gol sayısı bunun bir göstergesi. Ayrıca sakatlıklar defansın balans ayarını bozdu. Bu nedenle Lucas Neill'in doğru bir transfer olduğunu düşünüyorum. Üst düzey takımlarda oynamış ve tecrübeli. Ayrıca savunmada değişik pozisyonlarda oynaması da büyük avantaj. Bu nedenle Lucas Neill'in çok iyi iş yapacağını düşünüyorum.

* Milan Baros'un sakatlığının uzaması ihtimali yüksek. Bu forveti etkiler mi?
Galatasaray'ın gücünü elbette olumsuz yönde etkiler. Milan Baros Sarı-Kırmızılı takımın oyun anlayışında çok etkili bir oyuncu. Rakip savunmanın dengesini bozuyor ve yüksek toplarda da çok başarılı. Ayrıca kontratak futbolunda da başarılı. G.Saray Baros'un olmadığı maçlarda özellikle deplasmanda çok büyük bir sıkıntı yaşayacak. Nonda da iyi ama Baros daha etkili bir futbolcu.

* Galatasaray'ın ligin 2. yarısı öncesi en büyük avantajı?
Galatasaray takım olma yolunda her geçen gün daha iyi bir düzeye geldi. Ligin ilk yarısında 6. haftadan sonra futbol bütünlüğünü sahaya yansıtamadıkları için başarısız sonuçlar aldılar. Bu kez böyle bir hata yapacaklarını düşünmüyorum. Galatasaray, Antalya'da iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Takım olma yolunda gereken çabayı gösteriyorlar. Sarı- Kırmızılı takımın nasıl bir hazırlık dönemi geçirdiğini ligin ilk maçlarında daha iyi görme şansımız olacak.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ


YAŞAYAN EFSANE FUTBOLCULAR!

EN GOLCÜ KALECİLER

TENİSÇİLERDEN SEKSİ POZLAR!

GALATASARAY'IN FOS TRANSFERLERİ

GALATASARAY'IN UNUTULMAZ FORMALARIBİZE ULAŞIN