F.Bahçe'ye bir Güiza daha geldi

18.01.2010 Pazartesi
* Gökhan Ünal, resmen Fenerbahçeli oldu. Sizce Semih Şentürk ne düşünüyordur?
Motivasyonunu artık nasıl sağlayacak? Semih'in Fener'de geleceği var mı? Gökhan Ünal'ın transferi için şöyle demek lazım, baştan aşağı yanlış bir transfer. En önemli nedeni de Fenerbahçe'nin zaten çift santrforlu bir düzenle oynamıyor olması. Tek forvet ve arkasında Alex'le oynamaya alışmışlar. Bu Zico döneminden beri böyle. Bu transfer takım içindeki huzursuzluğu da arttırır. Tabii en başta Semih'i rahatsız eder. Bir de şu var, Gökhan son 1 senedir Trabzon'da ne oynamış. Ona da bakmak gerek.

* Alex'in sakat ya da cezalı olduğu maçlarda Gökhan ile Güiza'nın birlikte oynaması da zor olacak gibi görünüyor. Çünkü ikisi de aynı tipte oyuncu. Sizin görüşünüz?
Kesinlikle bir arada oynamaları çok zor, hatta imkansız. İkisinin de kaleye yüzü dönük. Eğer Fenerbahçe'ye sırtı dönük oynayabilen, kafayla top indirebilen, topu tutan bir forvet alınsaydı, her şey değişirdi. Zaten Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan da bu tarz bir forvet. Fenerbahçe 2. bir Güiza'yı kadrosuna dahil etti diyebiliriz..

* Önder'in affedilme ihtimali olduğu belirtiliyor. Böyle bir karara nasıl bakarsınız? Bir kere Önder'in neden kadro dışı bırakıldığını tam olarak bilmiyorum. Net bir açıklama da yapılmadı. Her kulüpte neler neler affediliyor. Pekala Önder de affedilebilir. Bunda bir sakınca da görmem.


BİZE ULAŞIN