Bir transfer hikayesi

Bir transfer hikayesi
19.01.2010 09:18 Güncelleme: 19.01.2010 11:21

"Oraya gitmesem Teofilo'yu alamazdık. Bizi bin kişi yolcu etti. O manzaraya çok şaşırdım ve 'Biz kimi aldık' dedim kendime" “Kolombiya’ya 50 saatte gittik. Bir daha böyle bir yolculuk yapar mıyım bilemem. Ama kaliteli bir oyuncu aldığımızı anladım”

Başkan Sadri Şener, Teofilo Gutierrez transferi için gittiği Kolombiya'da yaşadıklarını basın mensuplarıyla paylaştı. Seyahat öncesinde ablasının kendisine "Hiç haritaya baktın mı? Bir gün için o kadar yol gidilir mi? Laz fıkrası gibi" dediğini belirten Şener, "Gittiğimizde Kolombiya kulübü başkanının tam bir Orhan Pamuk hayranı olduğunu öğrendim. Transferde Orhan Pamuk da etkili oldu" dedi. Şota'nın önerisiyle bu transferi gerçekleştirdiklerini kaydeden Şener, Teofilo'yu AZ Alkmaar'ın elinde aldıklarını söyledi.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ

YUVASINA DÖNEN FUTBOLCULAR

EN ÇOK PARAYI ONLAR KAZANIYOR

Annesi emanet etti

Atletico Junior kulübüyle anlaştıktan sonra Türkiye'ye dönmek için hazırlanırken ilginç olaylar yaşandığını vurgulayan Şener, "Bir kere şu var. Futbolcunun peşinde birçok kulüp vardı. Ama kimse Kolombiya'ya gitmemiş. Ben gitmesem transfer gerçekleşmezdi. Havaalanında bizi bin kişi yolcu etti. O manzarayı görünce çok şaşırdım ve 'Biz kimi aldık' diye sordum kendi kendime. Annesi ise bana ve Mahmut Aksu'ya sarılıp 'Oğlum size emanet' dedi" ifadesini kullandı.

ANTALYASPOR- FENERBAHÇE MAÇINDAN KARELER

DÜNYANIN EN SEKSİ SPORCULARI

TRABZONSPOR'UN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ 18'İ

TRABZONSPOR'UN FOS TRANSFERLERİ

Vize bile sormadılar
Kolombiya yolculuğunun yaklaşık 50 saat sürdüğünü de kaydeden Şener, "Zorlu bir seyahat oldu. Ablam haklıymış. Bir daha böyle bir yolculuk yapar mıyım bilmem" diye konuştu. Kolombiya dönüşünde aktarma için Madrid'e indiklerinde de ilginç olayların devam ettiğini kaydeden başkan, "Kolombiya kötü olaylarla anıldığı için gelen birçok kişiye vize soruyorlardı. Ama Teofilo'yu tanıdıkları için ona birşey sormadılar. Hemen geçmesine izin verdiler. Kaliteli bir oyuncu aldığımızı anladım" diyerek sözlerini noktaladı.
BİZE ULAŞIN