Gürcan Bilgiç: Rakipler gol kaçırmadı

19.01.2010 Salı
* Dün gece Fenerbahçe'yi nasıl buldunuz?
Tokatspor maçından sonra dün geceki Antalya maçında da rakip takımın girdiği tüm pozisyonların gol olduğunu gördük. Maçın bittiğinde kaçan bir gol pozisyonu hatırlamıyorum. Bu iki maçta da yedek kalecilerin oynaması çok manidar. Bu da Volkan Demirel'in yerini doldurabilecek bir yedek kalecinin kadroda olmadığını gösteriyor. Fenerbahçe en etkili futbolunu Alex çıktıktan monra çift forvetli sistemde oynaması önemli bir nokta. Daum'un bunu not etmesini ümit ediyorum.

* Santos'un sol bekte gösterdiği performansı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Santos, ilk yarıda mükemmel oynadı. 2 yarıda da Vederson girdikten sonra Özer'den de aldığı destekle ataklara etkili bir şekilde katıldı. Bence Fenerbahçe'deki en iyi maçını oynadı. Ama bir defans oyuncusunun öncelikli görevinin savunma olduğunu da unutmamak gerek. Yerilen gollerde ona da pay çıkartmak gerekir diye düşünüyorum.

* Bilica ile Lugano arkaya atılan toplarda çaresiz kaldı. Lig önce SOS mi veriyorlar?
Fenerbahçe'nin yediği 1 gol duran toptan kafayla, diğer 3 gol ise Antalya'nın santrforlarından. Yani tandem (Bilica-Lugano) görevini pek iyi yapamadı. Ligde daha dikkatli ve konsantre olacaklarını düşünüyorum.
BİZE ULAŞIN