Ali Gültiken: Beşiktaş için yeni bir umut

22.01.2010 Cuma
* Sizce Beşiktaş'ta kongreyi Yıldırım Demirören mi yoksa Murat Aksu mu kazanacak?
Bu ayın sonundaki kongre konusunda bir açıklama yapmayacağım. Ancak bu süreç içinde değişimin gerekli olduğunu düşünüyorum.

* Delgado'nun takıma dönme ihtimali çok yüksek. Sizce Delgado takıma yeniden dönmeli mi? Arjantinli bu takımda oynarsa yönetim hangi yabancıyla yolları ayırmalı?
Tabii Delgado'nun hazır olup olmadığını tam anlamıyla bilemiyoruz. Bu konuda kararı Teknik Direktör Mustafa Denizli verecek. Arjantinli oyuncuyla yola devam etmek bir risk olabilir. Çünkü sakatlığının tamamen geçip geçmediği bilinmiyor. İyi bir Delgado'nun Beşiktaş için büyük bir güç olduğunu kabul etmek gerekir. Ama Delgado eğer hala sakatsa onun takıma dönmesi Siyah-Beyazlı takıma yarar değil zarar getirir. Eğer Delgado ile yola devam edilecekse gidecek oyuncu Tabata olmalı. Çünkü geldiğinden beri takıma bir katkı sağlayamadı. Ancak Tabata satılmamalı. Kiralanması daha doğru bir karar olur.

* Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası'nda çok başarısız bir performans gösterdi ve elendi. Sizce bu durum ligde takımı olumsuz olarak etkiler mi?
Her maç bir takım için yeni bir başlangıçtır. Kupa artık geride kaldı. Ancak futbolcular kupadaki başarısız sonuçlar nedeniyle üzerinde bir baskı hissedebilir. Bunun tam tersi de olabilir. Yani kupadaki başarısızlık futbolcuların motivasyonunu artırabilir. Büyükşehir hiç kolay bir takım değil. Bunu zaten Beşiktaşlı oyuncular da iyi biliyor. Ancak Beşiktaş isminin geçtiği her yerde bir umut vardır. Bu yüzden Büyükşehir maçı iyi bir başlangıç olabilir.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ


YAŞAYAN EFSANE FUTBOLCULAR!

EN GOLCÜ KALECİLER

TENİSÇİLERDEN SEKSİ POZLAR!

BEŞİKTAŞ'IN EFSANE FORMALARI

BEŞİKTAŞ'IN FOS TRANSFERLERİ


BİZE ULAŞIN