Fenerbahçeliler'e transfer müjdesi

Fenerbahçeliler'e transfer müjdesi
23.01.2010 15:14 Güncelleme: 23.01.2010 15:14
Fenerbahçe Kulübü'nün olağan Yüksek Divan Kurulu toplantısı yapıldı. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde, Yüksel Günay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra kulüp yönetim kurulu üyelerinden Nihat Özdemir, Semih Özsoy, Abdullah Kiğılı, Serhat Çeçen, Cihan Kamer, Vedat Olcay, Şekip Mosturoğlu, Yasemin Merçil, Hakan Dinçay, Turhan Şahin, Hüseyin Ersan Topbaş, Murat Özaydınlı ve Mahmut Uslu hazır bulundu.

İLK GOLÜNÜ ABD'YE ATAN TUNCAY ŞANLI'NIN HİKAYESİ

"FENERBAHÇE'DEN FLAŞ TRANSFER ATAĞI" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Daha sonra yönetim kurulu üyeleri kürsünün önüne gelerek, söz konusu yılları dolduran üyelere plaket dağıttı.

ÖZDEMİR: ''ŞAMPİYONLUK KUPASINI KALDIRMAK ANA HEDEFİMİZDİR''

Yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan kulüp başkan vekili Nihat Özdemir, futbol takımının dün akşam ağır hava ve saha şartlarına rağmen Denizlispor'u yenerek ikinci yarıya iyi bir başlangıç yaptığını belirterek, ''Bu başarımızı devam ettirip, sezon sonuna kadar liderliğimizi sürdürerek şampiyonluk kupasını kaldırmak ana hedefimizdir'' dedi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda uzun yıllar süren hasrete son vermek istediklerini ifade eden Özdemir, ''Bundan sonra oynayacağımız çeyrek final, yarı final ve inşallah final sonrasında uzun yıllardan beri alamadığımız Türkiye Kupası'nı da alarak müzemize koyacağız'' diye konuştu.

''TRANSFER İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR''

Fenerbahçeli yönetici, ara transfer döneminde Turkcell Süper Lig'in yıldızlarından Gökhan Ünal'ı renklerine kattıklarını hatırlatarak, transfer çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Özdemir, ''Gerekli mevkilere, gerekli transferleri yapmak için ciddi izleme ve görüşme çalışmalarımız devam etmektedir. Teknik direktörümüz Daum, sportif direktörümüz Aykut kocaman, teknik heyetimiz ve sporcularımız tam bir uyum ve takım ahengi içinde bizi de memnun eden örnek bir çalışma düzeni içindedir'' şeklinde konuştu.

Özdemir, sportif direktör Aykut Kocaman'ın transferle ilgili görüşmeleriyle ilgi basın mensuplarının toplantı sonundaki sorularına, ''Az bir süre kaldı. En iyisini yapacağız'' şeklindeki sözlerle yanıt verdi.

Kenan Evren Lisesi'nin karşılığında yapılacak 3 okuldan ilkinin Küçükbakkalköy'de yapımı tamamlanarak, Milli Eğitim İl Müdürlüğü'ne devredildiğini, çalışır duruma geldikten sonra stadın yanındaki Kenan Evren Lisesi'nin yeni yerine taşınacağını bildiren Özdemir, ikinci okul için Üsküdar'da çalışmaların başladığını kaydetti.

Ataşehir'de spor salonu yapılmak için satın alınan arazinin bedelinin nakit ödendiğini belirten Özdemir, bu yatırımın kulüp ile Ülker Grubu işbirliği ve sponsorluğuyla gerçekleştirildiğini hatırlatarak, ''Kendilerine teşekkür ederiz. Bu olay Türk spor tarihinin, kulüp ve kurumlarının en büyük yatırımıdır'' dedi.

Taraftar kart projesinde 175 bin 800 sayısına ulaştıklarını bildiren Fenerbahçeli yönetici, Fenercell projesi için de ''En yakın rakiplerimizi katlayarak, 150 bin aboneye ulaşmış durumdayız'' şeklinde ifadeler kullandı.

''TARAFTARIMIZIN STADA GELİP TAKIMIMIZI DESTEKLEMESİ ŞARTTIR''

Nihat Özdemir, toplantının sonunda üyelerin konuşmalarının ardından yaptığı son konuşmada, futbol takımının ana hedeflerine ulaşması için taraftar desteğine ihtiyacı olduğunu kaydederek, taraftarları stada çağırdı.

Bir üyenin görüşlerine yanıt vererek, seyircilerin yaptıkları olaylar nedeniyle aldıkları seyircisiz oynama cezalarını da hatırlatan Özdemir, şöyle konuştu:

''Bu maçlardan birisinde Kasımpaşa'ya 3-1 mağlup olduk ve şampiyonluk yarışında çok önemli kaybımız oldu. Hepimize görev düşmektedir. Ayrıca taraftarlarımızın da maça gelmesi gerekmektedir. Ana hedefimizi ortaya koyduk. Bilinmelidir ki, bu hedeflere ulaşmamız için taraftarımızın stadyuma gelip takımımızı desteklemesi şarttır. Bunu taraftarımızdan bekliyoruz.''
BİZE ULAŞIN