Beyaz darbe

Beyaz darbe
24.01.2010 Pazar

İstanbul'u etkisi altına alan kötü hava şartları, futbolu da vurdu. Uzun süren temizleme çalışmaları sonuç vermeyince önce Recep Tayyip Erdoğan Stadı'ndaki Kasımpaşa-Bursa ardından İnönü'deki Beşiktaş-Büyükşehir maçının ileri bir tarihte oynanacağı açıklandı

3 Kez temizlendi ama olmadı
Futbola kar darbesi!.. Süper Lig'de dün oynanması gereken Beşiktaş-Büyükşehir Belediyespor ve Kasımpaşa-Bursaspor maçları İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle ertelendi. İlk erteleme haberi Recep Tayyip Erdoğan Stadı'ndan geldi. Kasımpaşa-Bursaspor maçı 14.00'te başlaması gerekirken, sahayı kaplayan kar nedeniyle bir türlü oynanamadı. Hakem Yunus Yıldırım 3 kez zemini kontrol ettikten sonra karşılaşmanın oynanamayacağına karar verdi. Türkiye Futbol Federasyonu, maçın ileri bir tarihte oynanacağını açıkladı.

Kupa yüzünden ileri tarihe!
Bu kararın ardından tüm gözler İnönü'ye çevrildi. Hakem Cüneyt Çakır, başlama saati 19.00 olan Beşiktaş-Büyükşehir maçı için 14.00'te İnönü'ye gitti. Çakır, iki kez kontrol için sahaya çıktı ve zeminin temizlenmesini istedi. 17.00'de sahayı gezen Çakır, temizlenen yerlerin 5 dakikada tekrar bembeyaz olması nedeniyle maçı erteledi. Federasyon bu maçın da ileri bir tarihte oynanacağını açıkladı. Maçların bugüne alınmamasının nedeni ise, Büyükşehir ile Kasımpaşa'nın salı Türkiye Kupası'nda karşılaşacak olması.

Kar kalınlığı 10 cm
Hakem Cüneyt Çakır, 14.00 ve 16.00'da iki kez İnönü Stadı'nı inceledi. Son olarak 17.00'de bir kez daha sahayı gezen Çakır, çalışanların temizlediği zeminin yeniden kar olduğunu görünce maçı erteledi. İnönü'de kar kalınlığı 10 santim olarak ölçüldü.

G.Saray maçı da oynanmayabilir!
Dün İstanbul'daki yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen iki maçın ardından bu akşamki Galatasaray-Gaziantepspor mücadelesinin akibeti merakla beklenmeye başlandı. Ali Sami Yen Stadı'nda temizleme çalışmaları dün öğlen saatlerinden itibaren başladı. Fakat kar yağışının bugün de aynı şiddetle devam edeceğinin açıklanması, bu maçın da ertelenme ihtimalini gündeme getirdi.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ


YAŞAYAN EFSANE FUTBOLCULAR!

EN GOLCÜ KALECİLER

TENİSÇİLERDEN SEKSİ POZLAR!

SÜPER LİG'İN EN PAHALI FUTBOLCULARI

BEŞİKTAŞLI ÜNLÜLER
BİZE ULAŞIN