"Güiza kötü oynuyor" diyenler art niyetlidir!

"Güiza kötü oynuyor" diyenler art niyetlidir!
25.01.2010 Pazartesi

Yula: İspanyol golcü, son 5 maçında tam 5 kez ağları havalandırdı. Adam açıldı, gidiyor Günen: Trabzonspor, Sivas maçının ilk yarım saatinde sezonun en iyi futbolunu oynadı

* Denizli maçında Fenerbahçe'yi nasıl buldunuz?
S.Y- Maçın geneline baktığımızda bir tarafta 11 tane net pozisyon bulup, 3'ünü gole çevirmiş, diğer tarafta ise girdiği tek gol pozisyonunu değerlendirmiş iki takım vardı sahada. Sıkıntı gollerin geç gelmesiydi. Bunda da en büyük etken kaleci Özden'in başarılı gününde olmasıydı. F.Bahçe hakkı olan bir galibiyet aldı.

* Bilica ve Lugano'ya eleştiriler vardı... Katılıyor musunuz?
S.Y-
Biraz önce de söylediğim gibi bütün maç boyunca tek pozisyon vermiş bir savunmadan bahsediyoruz. Hiç kimse Youla'nın muhteşem bir estetikle yaptığı hareketten bahsetmiyor. Futbol adamı olarak öncelikle Youla'nın attığı golü alkışlarım ve haftanın en güzel golü seçerim. Bu ikilinin bu maçta eleştirilmelerini doğru bulmuyorum.

* Özer'i nasıl buldunuz?
S.Y-
Kaptan Köşkü'nde sezon başından beri hemen her hafta Özer'i ve onun yeteneklerini çok iyi bilen ve bahseden bir ağabeyi olarak yorum yapmayı gereksiz buluyorum. Özer için "Alex'in veliahtı" sözünü ilk çıkartan benim. Herkesin yanıma geldiğini görmekten mutluluk duyuyorum. Güiza'dan da bahsetmek isterim. Zamanında çok eleştirebilirsiniz... "Bundan bir şey olmaz" da demiş olabilirsiniz. Ama, Denizli maçındaki Güiza için hala "Bu adam kötü oynadı" diyorsanız, o zaman siz art niyetlisiniz demektir. Mücadele etti, attı, attırdı... Güiza oynadığı son 5 maçta da 5 gol atmış. Adam açılmış gidiyor... Niye rahatsız oluyorsunuz ki... Bırakın gitsin. Rahat rahat işi olan golcülüğünü yapsın.

* Emre, Santos, Lugano ve Cristian sarı kart cezalısı... Sivas'ta takımı nasıl etkiler... "Bilerek kart gördüler" yorumlarına katılır mısınız?
S.Y-
Sivas maçını çok önemli etkileyecektir. Özellikle Cristian ve Emre'nin yokluğu problem yaratabilir. Yalnız, bilerek kart görme olayına katılmıyorum. Ne zannediyorsunuz yahu. Günlerce yolculuk yapılacak, sefalet mi çekilecek sanıyorsunuz. Özel uçakla gidilecek, 5 yıldızlı otelde kalınacak. Futbolcu niye piriminden olmak istesin..

* Trabzonspor ikinci yarıya hızlı girdi... Değişikliği neye bağlayabiliriz...
İ.G-
Trabzonspor, yapılan transferlerden sonra ilk yarıya göre kadro zenginliği açısından yeterli bir düzeye geldi. Bu da rekabeti beraberinde getireceği için kendileri açısından daha olumlu olacaktır. Sivasspor maçının ilk yarım saatinde ortaya koydukları oyun bugüne kadar görmediğimiz güzellikteydi. Görünen o ki ilgin ilk yarısına göre daha sorumluluk bilinci yüksek ve takım birlikteliğini öne çıkaran bir Trabzonspor seyredeceğiz.

* Teo için görüşünüz nedir... Daha takviye gerekir mi...
İ.G-
Şu anda Teo hakkında yorum yapmak zor. Son 5 dakikada sahada yer aldı. İlerleyen günlerde şans verilirse kendisi hakkında daha geniş bir yorum yapabilme şansımız olur. Orta alanda hala takviye gerekli. Colman'ın yokluğunda bu bölgede bir başka isim şu anda yok. Engin bu iş yapabilir mi diye düşündüğümüzde Colman'la özelliklerinin farklı olduğunu görüyoruz. Engin, birebirde başarılı ama Colman'ın pas yüzdesi ve öne çıkışları anlamında onun işini yapamaz.

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ


DÜNYA BU TRANSFERLERİ KONUŞUYOR


DÜNYANIN EN İLGİNÇ STADYUMLARI


SÜPER LİG'İN EN PAHALI FUTBOLCULARI

TRABZONSPORLU ÜNLÜLER!BİZE ULAŞIN