Turgay Şeren: Neill&Jo'nun transferi lüks

26.01.2010 Salı
* Lucas Neill ve Jo'nun transferleri gerekli miydi?
Digitürk'ün verdiği rakamlar ağzı sulandıracak cinsten. Herhalde Galatasaray da bu parayı transfer yaparak değerlendirmek istedi. Sarı-Kırmızılı takım Şampiyonlar Ligi'nde oynamıyor. Bu nedenle bu kadar paranın verilmesi lüks geldi bana. Sakat futbolcu var diye ille de transfer yapmaya kalkarsak bunla baş edemeyiz. Lucas Neill ilk maçında çok iyi göründü. Jo hakkında az süre oynadığı için bir kanaate varamadım. Yine de bu iki transferin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Özellikle savunmada Emre Aşık da pekala Lucas Neill'in görevini üstlenebilirdi. Hatta Mehmet Topal da defansa kaydırılarak bu zaafiyet giderilebilirdi.

* Caner müthiş bir yükseliş içinde. Sizce Kewell'ın boşluğunu doldurabilir mi?
Caner'le Kewell'ın mukayese edilmesi doğru olmaz. Kewell Premier Lig'de kendini kanıtlamış bir oyuncu. Caner daha çok genç. Performansının yükseldiği doğru. Ayrıca Caner gerekirse sağda da görev alabilir. Yine de Kewell apayrı bir futbolcu.

* G.Saray'ın Gaziantepspor önünde oynadığı futbol sizi tatmin etti mi?
Herhalde oynanan futbol sadece beni değil hiçbir Galatasaraylı'yı mutlu etmemiştir. Özellikle orta saha çok kötüydü. Sahanın en iyisi Elano'yu Rijkaard'ın neden çıkardığını hala anlamış değilim. Gaziantepspor biraz dişli bir takım olsa Galatasaray'ın kazanması daha da zorlaşırdı. 10 kişilik takım karşısında bu kadar zorlanmaları düşündürücü. Umarım Rijkaard bu eksiklikleri bir an önce tespit ederek bu hafta takımı daha iyi oynatır.

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ


DÜNYA BU TRANSFERLERİ KONUŞUYOR


DÜNYANIN EN İLGİNÇ STADYUMLARI


SÜPER LİG'İN EN PAHALI FUTBOLCULARI

GALATASARAYLI ÜNLÜLERBİZE ULAŞIN