Bülent Tulun: Giden yabancı Franco olmalı

28.01.2010 Perşembe
* Kaleci Ufuk'u nasıl buldunuz? Sizce kalede güven verdi mi? Yani G.Saray yönetimi, gönderilecek yabancılar arasında gözünü Leo Franco'ya çevirmeli mi?
Ufuk beğendiğim bir kaleci. Fiziği olsun, kalede duruşu olsun "ben kaleciyim" diyor. Aykut'a da G.Saray camiasının güvenmesi gerekiyor. Eğer yönetim yabancı kontenjanını Leo Franco'yu gönderip açarsa büyük iş yapar. Ufuk ve Aykut G.Saray'ı çok rahat götürürler. Yani Franco'nun yediğinden fazla yemezler. Fakat Franco'nun tazminatı çok fazla. Bunun olacağını pek sanmıyorum.

* Galatasaray'ın gençlerini Ankaragücü karşısında nasıl buldunuz?
Maçı, bu olumsuz hava koşulları ve pazar günü buzlu zeminde oynanan Gaziantep maçıyla birlikte değerlendirmek gerekir. Kötü zeminde arka arkaya iki maç oynamak kolay iş değil. G.Saray adına iyi futboldan bahsetmesek de ortaya koydukları mücadeleyi çok beğendim. Aynı zamanda G.Saray diri bir Ankaragücü'ne karşı mücadele etti. A.Gücü'nün ikinci yarı iş yapacağını düşünüyorum.

* G.Saray'da Dos Santos'un transferi açıklandı. Dos Santos faydalı olur mu? Sizce yönetimin satın almak yerine kiralama yöntemini tercih etmesi ne kadar doğru?
İki futbolcunun da kariyerleri ortada. İkisi de Premier Lig'de oynayan futbolcular. Dos Santos Tottenham'ın Jo da Manchester City'nin futbolcusu... Bu iki futbolcuyu da tapusuyla almak kolay bir iş değil. Yüksek maliyet gerektirir. Kiralama yöntemi futbolcuların takıma katkısı oranında iyi bir yöntem. Aynı zamanda Dos Santos çok genç bir oyuncu. Rijkaard'ın eski öğrencisi ve elinde çok iyi işler yapacağını düşünüyorum.
BİZE ULAŞIN