Gürcan Bilgiç: Ruh sadece yaratılır

28.01.2010 Perşembe
* Fenerbahçe'de Colin Kazım gönderildi. Önder ise son anda takımda kaldı. Sizce Kazım gönderilmeli miydi?
Fenerbahçe'de Samandıra'nın neredeyse çivisi çıkmıştı. Tatlı hayat, bir partiden bir partiye gitmek alışkanlık haline gelmişti. Yönetimin 'kan akıtması' gerekiyordu. Kazım ve Önder'i bu nedenle ön plana çıkardılar. Eminim ki Kazım'dan da umudu iyice kesmiş durumdaydılar. Zaten takımda da sevilen biri değildi. Bu nedenle ipini çekmek zor olmadı. Önder ise geçen sezonki pişmanlıklarını dile getirerek hatalarından ders aldığını söyleyince affedildi. Oysa büyük kulüplerde disiplinsiz futbolcuyu kadro dışı bırakmaktansa onlara para cezası verilmesi daha doğru olur. Kulüp bir futbolcudan maksimum verim almalıdır.

* Fenerbahçe Yönetimi harıl harıl golcü arıyor. Bu yaklaşım ne kadar doğru?
Takımda şu anda Alex, Güiza ve Semih olmak üzere 3 gol kralı var. Bunlara bir de Trabzonspor'dan transfer edilen Gökhan Ünal eklendi. Fenerbahçe'nin problemi gol değil. Takımın bir ruh edinmesi gerekir. Oysa ruh transfer etmek mümkün değil. Ruh sadece yaratılır.

* Galatasaray Jo ve Dos Santos'u transfer etti. Sizce şu anki kadrolarıyla Fenerbahçe'den daha güçlü bir hale mi geldiler?
Galatasaray'ın zaten en güçlü yanı ön tarafıydı. Şimdi takımda aynı tip 7 oyuncu var. Galatasaray'ın bu transferleri Rijkaard, Mustafa Denizli ve Ertuğrul Sağlam'ın avuçlarını ovalaması anlamına gelir. Oysa Sarı-Kırmızılı ekibin orta sahada dikine oynayacak bir oyuncuya ihtiyacı vardı.
BİZE ULAŞIN