2016 için dev garanti

2016 için dev garanti
Perşembe 29.01.2010

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin evsahipliği durumunda yapılacak olan yeni stadların finansmanı için 920 milyon Euro'luk "Garanti mektubunu" imzaladı... Mektup 15 Ocak'ta teslim edilecek olan adaylık dosyasına konuldu

Türkiye'nin İtalya ve Fransa ile yarıştığı Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı için hükümetten önemli para desteği geldi . Hükümet, adaylık yarışı için çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren Türkiye Futbol Federasyonu'na 920 milyon Euro'luk para garantisi verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, şampiyonanın alınması durumunda yapılacak yeni statların finansı için "Garanti mektubu"nu imzaladığı öğrenildi.

Destek mektupları da dosyada

920 milyon Euro'luk garanti mektubunun, 15 Şubat'ta teslim edilecek adaylık dosyasına konulduğu bildirildi. Futbol Federasyonu ayrıca, para desteğinin yanı sıra şampiyonaya ev sahibi olunması durumunda hazırlık ve düzenlemede kamu menfaatini ilgilendiren ve ulusal önem taşıyan bir konu olarak ele alınacağının teyit edildiği destek mektuplarının da adaylık dosyasına yerleştirildiğini açıkladı.

6 yeni stat yapılacak
Euro 2016 için İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadı, yapımı devam eden Seyrantepe'deki Türk Telekom Arena ve Kayseri'deki Kadir Has Stadı'nın yanı sıra İzmir, Konya, Antalya, Bursa, Eskişehir ve Ankara'da yapılacak yeni statların hazır hale getirileceği bildirildi. Hükümet tarafından verilen garanti mektubu çerçevesinde bu 6 şehirde yapılması planlanan statlar ile final maçına ev sahipliği yapması planlanan Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun renovasyon maliyeti karşılanacak.

Başbakan'a teşekkür
2016 adayl ğ için verilen desteğin hayati önem taş d ğ n belirten Futbol Federasyonu Başkan Mahmut Özgener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Spor Bakan Faruk Nafiz Özak başta olmak üzere tüm bakan ve bürokratlara teşekkür
SEZON SONU SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ

FUTBOLCULAR VE OTOMOBİLLERİ

FUTBOLCULARIN TAKMA ADLARI

DÜNYANIN EN ZENGİN FUTBOLCULARI
BİZE ULAŞIN