Necmi Perekli: İstikrar çok daha önemli

29.01.2010 Cuma
* Trabzonspor'u Sivasspor ve Orduspor ile oynanan maçlarda nasıl buldunuz?
Trabzonspor, Sivasspor karşısında ne kadar başarılıysa Orduspor maçında da o kadar kötüydü. Kupa maçındaki kötü futbolu Avni Aker Stadı'nın bozuk zeminine bağlamak son derece yanlış. Aynı şartlar Orduspor için de geçerliydi. Trabzonspor'da Sivasspor maçındaki galibiyetin rehaveti vardı. İşte ben takımdaki bu istikrarsızlıktan şikayetçiyim. Gönlüm her zaman Sivasspor karşısındaki takımı görmekten yana. Çünkü o takım gerçekten çok iyi futbol oynadı.

* Trabzonspor'un yeni transferi Teofilo sizce nasıl bir oyuncu? Ayrıca Umut'un performansı arttı mı?
Kolombiyalı golcü özellikle Sivasspor karşısında çok az oynadı. Orduspor ile oynanan kupa maçında da 54. dakikada oyuna girdi. Bu kadar kısa sürede hakkında bir görüşe varmak zor ama topun ayağına yoldaş olduğunu söyleyebilirim. Özellikli bir futbolcu olduğu belli. Birkaç hafta sonra daha sağlıklı bir şeyler söyleyebiliriz. Umut'ta ise sezon başından beri bir kıpırdanma var. Takım belirli bir sistem içersinde oynarsa Umut daha da başarılı olur. Kenardan ortalarla beslenmeli ve orta sahadan destek alırsa daha iyi olacak.

Trabzonspor'un kupada Büyükşehir karşısındaki şansı ne? Turu geçerler mi?
Büyükşehir iyi takım. Abdullah Avcı Türk futbolunu ve Trabzonspor'u iyi tanıyor. Gerçi Trabzonspor Büyükşehir'i sürekli yeniyor ama kupa lig maçı gibi olmaz. İlk maçın deplasmanda olması Trabzon için avantaj. Ama Büyükşehir ligdeki maçlardan ders alarak eski hataları bu kez yapmak istemez.

SEZON SONU SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ

FUTBOLCULAR VE OTOMOBİLLERİ

FUTBOLCULARIN TAKMA ADLARI

DÜNYANIN EN ZENGİN FUTBOLCULARI
BİZE ULAŞIN