Adnan Aybaba: Şeker maçında golcüler kazanıldı

29.01.2010 Cuma
* Konya Şeker maçında takımı nasıl buldunuz?
Konya Şeker maçı öncelikle iddiası olmayan, sıradan bir maçtı kuşkusuz. Bir çok genç oyuncu aynı anda sahaya sürüldü. Bu maçta Beşiktaş'ın en önemli artısının suskun golcüleri Nobre ve Nihat'ın 2'şer gol atmış olması olarak değerlendiriyorum. Bence Nobre'ye büyük haksızlık yapılıyor. Bobo'nun isteksiz ve keyifsiz olduğu maçlarda Nobre'nin kulübede oturmasını kabul edemiyorum. İleride pres yapan, basan bir isme ihtiyaç var. Ve bu isim de Nobre. Tabata olmalı.

* Gençleri nasıl buldunuz?
Gençlerle ilgili yorum yapmak erken olur. Şeker maçında sahaya çıkan isimlerin içinde en bildiğimiz isim Necip. Bu genç kardeşimiz bozulmaz, havaya girmezse alt yapıdan gelen diğer arkadaşları gibi olmazsa uzun süre futbol hayatına devam eder. Bence yetenek Allah vergisi, bunu geliştirmekse kullara aittir. Beşiktaş alt yapısı bir felsefedir. Ne yazık ki o felsefede bir bozukluk var. Yeni göreve gelen alt yapı hocalarının ön plana çıkması lazım.

* Kongreye sayılı günler kaldı. Düşünceniz nedir?
Beşiktaş kongresinde yılların hesaplaşması yapılacak. Bu hesaplaşma takıma da psikolojik olarak zarar verdi. Kongrenin bir an önce bitmesi ve yeni yönetimin yeni planlara yelken açması gerekir. Bir yanda Demirören diğer yanda da Murat Aksu. Ben, bu kongreyi Demirören'in kazanacağına inanıyorum. Ekibine de baktığım zaman geçmiş yıllara nazaran daha önemli isimler kattığını düşünüyorum. Bir de başkanın son dönemdeki konuşmalarını beğeniyorum. Benim gibi bir çok Beşiktaşlının da böyle düşündüğünü biliyorum. Ama, kazanmak önemli değil, bundan sonra verilen sözlerin yerine getirilmesi çok daha önemlidir.

SEZON SONU SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ

FUTBOLCULAR VE OTOMOBİLLERİ

FUTBOLCULARIN TAKMA ADLARI

DÜNYANIN EN ZENGİN FUTBOLCULARI
BİZE ULAŞIN