Engin Verel: Emre'nin yerinde Topuz oynar

29.01.2010 Cuma
* Güiza'nın topuğundaki sakatlık bir türlü geçmek bilmiyor. Bu durum teknik heyette de sıkıntı yarattı. Sizce Fenerbahçe ne yapıp ne edip yabancı bir golcü almalı mı?
Öncelikle şunu söylemeliyim ki Gökhan Ünal'ın neden transfer edildiği şimdi anlaşılıyor. Yönetim, Güiza'nın sakatlığının uzun sürebileceğini hesap etmiş olmalı. Ancak yine bir golcü alınacaksa bunun yabancı olacağı kesin. Başkanvekili Nihat Özdemir "En iyisini alacağız" dedi. Ancak Sportif Direktör Aykut Kocaman "Transfer olmayaçak" ifadesini kullandı. Akıllar iyice karıştı.Kurumlar arası bir iletişimsizlik söz konusu. Transfer olacaksa da çok risk var. Çünkü zaman kısıtlı...

* Fenerbahçe'de Sivas deplasmanında ön libero mevkiinde Selçuk-Özer ikilisinin görev yapacağı öğrenildi. Sizce Özer'in bu bölgede oynaması defansif bir problem oluşturur mu?
Özer, bu takımda Alex'in veliahtı olarak görülüyor. Şimdi ben soruyorum: Alex ön liberoda oynar mı? Bu sorunun vevabı hayır ise, Daum'un Özer'i ön liberoda oynatması yapacağı en son hata olur. Bu bölgede Emre'nin yerinde Mehmet Topuz'un forma giymesi gerekir diye düşünüyorum. Açıkçası Özer'in burada verimli olması çok zor gibi görünüyor.

SEZON SONU SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ

FUTBOLCULAR VE OTOMOBİLLERİ

FUTBOLCULARIN TAKMA ADLARI

DÜNYANIN EN ZENGİN FUTBOLCULARI
BİZE ULAŞIN