Adnan Aybaba: Tabata'yı neden aldınız!

30.01.2010 Cumartesi
Beşiktaş'ı nasıl buldunuz? Beşiktaş, daha önceki maçlarda olduğu gibi dağınıklığını sürdürüyor. Halen büyük sancılar yaşıyor. Bunun sebepleri var. Mustafa Denizli, bu takımla sürekli oynuyor. Her maça farklı 11 çıkartıyor. Tabata'ya bakıyorsunuz, oyundan çıkarken üzgün. O zaman bu Tabata'yı neden aldınız! 8 milyon Euro neden verdiniz? Gelelim Nihat Kahveci'ye... Çok da kötü oynamadı. Ama o da oyundan çıkarken üzgün. Daha doğrusu kırgın. Oyuncular ne yapacağını şaşırıyor. Çünkü iyi oynasalar da bir hafta sonra yerlerinin garanti olmadığını biliyorlar.

* Mustafa Denizli'nin oyuncu tercihlerini nasıl buluyorsunuz?
Antalyaspor maçı için doğru 11 çıkardı. Nobre'yi kullanır mı diye düşündüm. Yapmadı. Ama ona rağmen iyi kadro çıkardı. Ekrem Dağ doğru yerde oynadı. Tello da sol kanatta yerindeydi. Mustafa Denizli'nin yanlıştan döndüğü doğruları vardı. Hakemin penaltı kararına gelince... Çok ağır bir karar. Böyle penaltı verilmez. Yan hakem bayrak kaldırdı diye verdi ancak uymak zorunda değildi.

* Beşiktaş'ın Süper Lig'deki şampiyonluk şansı nedir?
Bu oyunla şampiyonluk şansı oldukça az. Mustafa Denizli'nin yaptıkları ortada. Siyah-Beyazlılar, tempolu oyunu, rakibini ısıran futbolunu hayatta oynayamaz. Bobo'yu ileriye tek sürüyorsun... Sivok ve Bobo arasında 70 metre mesafe var. Bu mesafeyi kapatamazsan rakip elini kolunu sallaya sallaya gelir. Ernst oynamalı ama Fink lüks. Dediğim gibi bu oyunla şampiyonluk ancak hayalcilik olur.

BİZE ULAŞIN