Büyük hesaplaşma

Büyük hesaplaşma
31.01.2010 Pazar

Beşiktaş'ın başkan adayları Demirören ve Murat Aksu ilk kez dünkü mali kongrede kozlarını paylaştı. Aksu'nun başı çektiği 450 üye ibra için el kaldırmadı. Yönetim çoğunluğun oyuyla ibra edildi. Şimdi tüm gözler sandıkta

TOPLAM BORÇ 212 MİLYON LİRA
Beşiktaş'ta başkanlık düğümü çözülüyor. Siyah-Beyazlılar'ın 33. başkanı bugünkü olağan seçimli genel kurul toplantısıyla belli olacak. Başkan Yıldırım Demirören ve Murat Aksu kozlarını ise ilk olarak dün yapılan mali kongrede paylaştı. 62.9 milyon lirası Demirören'e olmak üzere toplam borcun 212 milyon lira olduğunun açıklandığı mali kongrede başkan Adayı Murat Aksu'nun başı çektiği toplam 450 üye yönetimi ibra etmedi. Çoğunluğun güven oyu verdiği yönetim, ibra edilerek kongreye giriyor.

ADAYLAR TOKALAŞARAK AYRILDI
Mali kongrede yönetimi ibra etmeyen Aksu, "Borç 355 milyon TL'dir. Sayın başkan, 6 yılda yaptığınız borcu temizleyin, ben de kulübü devraldığınızdaki borcu, yani 101 yıllık borcu ortadan kaldırayım. Yoksa hesabını verin. Burada 'borçlansın, benim olsun' anlayışı geçmez" dedi. Demirören ise, "Yarın (bugün) kim kazanırsa kazansın, arkasında duralım. Buradan küfürle gitmem" diye konuştu. Kongre sonrası tokalaşarak ayrılan adaylar, bugün BJK Cola Turka Arena'da 10.00'da son kozlarını paylaşacak.

BAŞKAN'IN KEYFİ YERİNDE
Siyah-beyazlılar'ın bugün yapılacak kongre öncesi en önemli sınav olan mali kongrede ibra edilerek ilk raundu alan Başkan Yıldırım Demirören'in son derece keyifli olduğu gözlendi. Ancak, ibra etmeyenlerin oranının kongreye katılanların yüzde 40'ını bulması bugünkü kongre öncesi ciddi bir uyarı olarak değerlendirildi. Ayrıca, ibra etmeyerek adını yazdıran 156 kişinin ibrayı mahkemeye götürme hakkı elde ettikleri de kaydedildi. Bu gelişmeler camianın gözünü tamamen bugünkü kongreye çevirdi.

KONGREDE ORTALIK BİRDEN GERİLDİ
Üyelerden Asri Uzun, konuşmasında, "Murat Aksu'nun babasının mensub olduğu hükümet ülkenin borcunu artırdı" deyince ortam bir anda gerildi.

SİNAN VARDAR: KAPIDA YATARIM
Yıldırım Demirören'in listesinde olan Sinan Vardar, "Muhalefetime rağmen listede bana yer verildi. Ben Beşiktaş'ın neferiyim. Beşiktaş'a hizmet için kapıda bile yatarım" dedi.

AYAĞI KIRILAN FUTBOLCULAR

ONLAR AVRUPA'NIN EN İYİ SAMBACILARI

10'U HAKETMEYENLER

4 BÜYÜKLERE GELMİŞ TEKNİK DİREKTÖRLER

EFSANE FUTBOLCULARIN UNUTAMADIKLARI DERBİLER


BİZE ULAŞIN