Adnan Aybaba: Delgado yıldız falan değil

30.01.2010 Cumartesi
Antalya maçında sergilenen oyun tatmin etti mi?
Takım aynı takım, hiçbir değişiklik yok. Hatta daha da geriye gitmiş gibiler. Futbol felsefesinde amaç kazanmaktır. Maç kazanınca her şey yolunda görünüyor. Futbol biraz da temaşadır. Beşiktaşlılar da buna önem verir. Belli ki devre arası da sezon başındaki gibi geçilmiş. Ufak tefek değişiklikler var ama bahsetmeye değmez. Kazanılıyor ama bu futbolla daha ne kadar surer. Teknik Direktör Mustafa Denizli bildiğini yapmaya devam ediyor. Kendisine şu ana kadar belki de hiç kimseye gösterilmeyen bir sabır gösteriliyor. Ancak, bu sabırın daha ne kadar süreceği belirsiz.

Gönderilecek isim Delgado olacak gibi... Görüşünüz nedir?
Bir yerde kangren varsa kökünden kesip atmak lazım. Delgado'nun işine daha sezon başında son vermemek takıma çok büyük bir zarar verdi. Bir-iki tanesi dışında hemen hemen bütün yabancı oyuncular, kendini güvende hissetmiyor. "Acaba ben mi gideceğim" sorusu var. Takımın bütün dengesi bozuluyor. Arjantinli oyuncu abartılıyor, olduğundan farklı gösteriliyor. Bana kayırsa Delgado yıldız falan değil. Bu konu fazla uzadı ve Tello, Yusuf ve Tabata'yı bitirdi.

Kongre için görüşünüz...
Kongre tarihi inanılmaz derecede yanlış bir tarih. Zamanlama olarak Beşiktaş'a çok büyük zarar verecek. Beşiktaşlıların büyük çoğunluğu son kez şans vermek amacıyla başkan Demirören'e oy atarlar. Nasıl Fikret Orman. Nevzat Demir, Cemil Kazancı seçim kaybederek muhalefet lideri oldularsa sayın Murat Aksu da öyle olacak gibi duruyor. Murat Aksu da önemli bir Beşiktaşlıdır ve büyük bir muhalefet olarak yoluna devam edecektir. Kongre miladi bir kongre olacak. Ben yarın bütün kongre üyelerini Beşiktaş'ın menfaatleri için hür iradeleriyle oy kullanmalarını istiyorum.İki adaya da başarılar diliyorum.

AYAĞI KIRILAN FUTBOLCULAR

ONLAR AVRUPA'NIN EN İYİ SAMBACILARI

10'U HAKETMEYENLER

4 BÜYÜKLERE GELMİŞ TEKNİK DİREKTÖRLER

EFSANE FUTBOLCULARIN UNUTAMADIKLARI DERBİLER


BİZE ULAŞIN