"Adnan Öztürk'ten TT Arena açıklaması"

"Adnan Öztürk'ten TT Arena açıklaması"
14.04.2012 20:16 Güncelleme: 14.04.2012 20:17

Beşiktaş'ın İnönü Stadı inşaatı süresince maçlarını Türk Telekom Arena'da oynama isteğine Adnan Öztürk'ten veto geldi.

Fanatik gazetesine açıklamalarda bulunan Adnan Öztürk, "Olimpiyat Stadı'nın yolu yokken, maçlarımızı orada oynadık. Beşiktaş da aynısını yapabilir" ifadesini kullandı.

Yakın çevresine ise, "Şike davasında Fenerbahçe ile omuz omuza karar aldılar. Şimdi de gitsinler, Saracoğlu'nda oynasınlar" dediği öğrenildi.

İnönü Stadı'nın yeniden yapılması konusunda büyük yol kateden ve inşaat süresi boyunca maçlarını oynayabileceği alternaif arayışına geçen Beşiktaş'a, Galatasaray'dan sert yanıt... Sarı-Kırmızılılar'ın başkan yardımcısı Adnan Öztürk, Türk Telekom Arena'yı kullanmayı hedefleyen Kartal'ın bu isteğine karşı çıktı.

"BİZ OLİMPİYAT'TA OYNADIK ONLAR DA OYNAYABİLİR"
Yönetimin ikinci adamı, "Zamanında biz Ali Sami Yen Stadı'nı terkederek, Olimpiyat Stadı'nda maçlarımızı oynamıştık. Atıl duran bir tesisin Türk Sporuna'a kazandırılmasında pay sahibi olduk. Beşiktaş da oraya gidebilir. Zamanında bizi seyircimiz yalnız bırakmamıştı. Beşiktaşlı taraftarların da farklı birşey yapacağını sanmıyorum. Onlar da takımın peşinden her yere giderler" açıklamasında bulundu.

"GİTSİN KADIKÖY'DE OYNASIN"
Bu arada Öztürk'ün yakın çevresine de konuyla ilgili kesin konuştuğu bildirildi. Başkan yardımcısının, "Özellikle şike ve teşvik primi davalarında Fenerbahçe ile omuz omuza kararlar aldılar. Sayın Yıldırım Demirören hem Beşiktaş hem Kulüpler Birliği hem de Federasyon Başkanı sıfatlarıyla Fenerbahçe camiasının isteklerini kırmadı. Şimdi de madem stat arıyorlar, Fenerbahçe'nin stadında maçlarını oynamak istediklerini Sarı-Lacivertli yetkililere iletsinler. Bu kez de Fenerbahçe'nin onları kıracağını sanmıyorum" dediği öğrenildi.

'BİLGİ'NİN SÖZLERİNİ UNUTMADIK'
Öztürk'ün, "2003 yılında maçlarımızı geçici olarak İnönü'de oynamak istediğimizi telaffuz etmeye başladığımızda zamanın Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili'den nazik olmayan açıklamalar gelmişti. Başkanımız Sayın Ünal Aysal çok kibar bir insan. Beşiktaşlılar'ı kıramayabilir ve Arena'da maçlarını oynamalarına izin verebilir. Ancak yarın (bugün) yapılacak dostluk yemeğine katılacak ve durumu başkanımıza da detaylı bir şekilde anlatacağım. Beşiktaşlılar'a da Olimpiyat ya da Saracoğlu'nda oynamalarını tavsiye edeceğim" şeklinde konuştuğu ifade edildi.

BİZE ULAŞIN