Onur Karabudak'ın tedavisi sürüyor

Onur Karabudak'ın tedavisi sürüyor
16.04.2012 17:37 Güncelleme: 16.04.2012 17:38

Fenerbahçe-Trabzonspor maçı öncesi Fenerbahçeli taraftarların tribünde yaptığı organizasyon sırasında yaralanan Onur Karabudak'ın yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Kadıköy Florance Nightingale Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Karabudak'ın kafasına sert bir cisim çarpması nedeniyle hastanenin acil birimine getirildiği belirtilerek, ilk değerlendirmede şuuru açık olan hastanın sağ kol ve bacakta kısmi güçsüzlüğü ve hafif konuşma güçlüğü dışında nörolojik muayenesinin normal olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Karabudak'ın, ara ara sağ kolda belirgin kısmi havale geçirdiği ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Kafasının üst tarafında 2x3 santimetrelik parçalı kesisi mevcuttu. Beyin BT'de kafasının sol üst tarafında kemikte çökme kırığı ve buna bağlı alttaki beyin bölgesinde yaralanma (kontüzyon) izlenen hasta operasyona alındı. Ameliyatta, çökerek alttaki dokusuna baskı yapan parçalanmış kemik dokusu kaldırıldı. Rekonstrüke edilerek tekrar yerine kondu. Yer yer beyin zarı üzerindeki yırtıklar tamir edildi. Ameliyat sonrası genel durumu aynı olan hastanın, kontrol beyin BT'sindeki beyin üzerindeki basının, tamamen kaldırılmış olduğu tespit edildi. Hastanın tetkik ve tedavisi halen yoğun bakım birimimizde devam etmektedir.''

BİZE ULAŞIN