Irkçılık yok hakaret var

Irkçılık yok hakaret var
20.04.2012 Cuma

Irkçılık yapmadığına kanaat getirilen milli futbolcu pazar günkü G.Saray ve kupadaki Karabük maçlarında forma giyemeyecek. Trabzonspor karara çok büyük tepki gösterdi

Süper Final'de cumartesi günü oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçında rakip futbocu Didier Zokora'ya ırkçı hakaratte bulunduğu iddia edilen Emre Belözoğlu'nun cezası belli oldu. Dün toplanan Profesyonel Disiplin Kurulu akşam kararını açıkladı.

BEŞİKTAŞ MAÇINDA SAHADA
Futbolcu ifadeleri ve maç görüntülerini inceleyen kurul, Emre'nin ırkçılık yapmadığını kanaat getirdi. Fakat milli futbolcuya, Zokora'ya hakaret ettiği için 2 maç ceza verildi. Milli futbolcu bu durumda pazar günü Arena'da Galatasaray'a karşı forma giyemeyecek. Emre perşembe günü Türkiye Kupası yarı finalinde Karabükspor'a karşı da oynayamayacak ve cezasını tamamlayacak.

KARAR 4'E 3 VERİLDİ!
7 kişilik PFDK'da Sinan Gürsoy, Yusuf Reha Alp ve Tolga Erol, Emre'nin "Ayrımcılık" yaptığına kanaat getirirken, diğer 4 üye, "Hakaret" deyince Emre'ye iki maç ceza geldi.

PARA CEZASINA GEREK YOK
Kurul ayrıca Fenerbahçe hakkında çirkin tezahürat nedeniyle ceza verilmesine gerek kalmadığına kanaat getirdi. PFDK, Beşiktaş hakkında da kararını açıkladı. Galatasaray maçında çıkan büyük olaylar nedeniyle Beşiktaş'a iki maç seyircisiz oynama cezası geldi.

FENER VE TRABZON MAÇI CEZALI
Beşiktaş, Süper Final'deki Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarını sadece kadın ve çocuk taraftarlara karşı oynayacak. Siyah-Beyazlı kulübe ayrıca kötü tezahürat ve tribün olayları nedeniyle 48 bin 780 TL para cezası da geldi. Trabzonspor cephesi özellikle Emre Belözoğlu hakkında verilen karara büyük tepki gösterdi.

TABAN CEZA UYGULANDI!
Futbol Federasyonu Disiplin Talimatnamesi'ne göre rakip takım futbolcusuna hakaretin cezası 2 ile 5 maç arasında değişiyor. PFDK, ırkçılık yaptığı iddia edilen Emre Belözoğlu için taban cezayı uyguladı.

PFDK ÜYELERİ 2'YE BÖLÜNDÜ
Emre, PFDK'yı da ikiye böldü. Yusuf Reha Alp, Tolga Erol ve Sinan Gürsoy ırkçılık yönünde oy kullandı.

48 BİN LİRA PARA CEZASI
PFDK Beşiktaş- Galatasaray maçındaki olaylar nedeniyle 48 bin lira da para cezası verdi.

BİZE ULAŞIN