4 maçta şike var!

4 maçta şike var!
27.04.2012 19:41 Güncelleme: 27.04.2012 19:47

Etik Kurulu 8 aylık yoğun mesaisini tamamladı ve şikeye ait raporunu dün TFF Yönetim Kurulu’na teslim etti.

Etik Kurulu uzun süren çalışmasını nihayet tamamladı. Kurul, Fenerbahçe'nin İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yapıldığına dair görüş bildirirken, Aziz Yıldırım'ı suçlu bulmadı. Ayrıca raporda, Trabzonspor'un Sivas-Fenerbahçe maçında teşvik primi gönderdiği hakkında ciddi şüpheler olduğunu da belirtti.

Tayfur Bayındır'ın haberine göre, şu anda tutuklu halde bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile tahliye olan Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu hakkında herhangi suç deliline rastlanmadı. Etik kurulu, Yıldırım'ın iddianamede adı geçen şike ve teşvik girişimlerinin hiçbirinde yer almadıklarına dair kanaatlerini yazdılar.

Tayfur Havutçu'nun Yusuf Turanlı'yla yaptığı konuşmaların da şike kapsamnında olmadığını belirten Etik Kurulu, bu konuşmaların teknik direktör-futbolcu menajeri konuşmaları olduğuna kanaat getirerek, Beşiktaş'ın herhangi bir suçla ihtam edilemeyeceğine yer verdi.

Sivasspor-Fenerbahçe maçında şikeye dair herhangi bulgu bulunmadı. İddia edildiği gibi çanta içinde bulunan paranın, bilet paraları olduğu da kurulun mütalaasında yer aldı.
BİZE ULAŞIN