Yabancı sayısı azaltılmalı

Yabancı sayısı azaltılmalı
06.09.2018 Perşembe

Beşiktaş’ın hocası Güneş “Süper Lig’de yabancı sayısı fazla. Azaltılması daha sağlıklı olacaktır” dedi. VAR sistemini de değerlendiren deneyimli hoca, "VAR daha hızlı ve etkin kullanılmalı" diye konuştu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, İsviçre'deki UEFA Elit Kulüp Teknik Direktörleri Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam Süper Lig'deki kulüplerin 14 yabancı bulundurabilmesinin fazla olduğuna dikkat çekerken, "Daha az yabancı futbolcu olması sağlıklı kararlar getirebilir" dedi.

YABANCILAR İÇİN KRİTERLER OLMALI
Yabancı kuralında transfer edilen oyuncuların belli kriterlere sahip olmamasının sorun yarattığını belirten Güneş "Türkiye hazır olmadan bu kurala geçiş yaptı. İngiltere gibi kriterler olmalıydı" diye konuştu.

VAR daha hızlı kullanılmalı
Güneş, Süper Lig'de bu sezon uygulamaya geçen VAR sistemi ile ilgili ise "VAR daha hızlı ve etkin kullanılmalı. Bu sistemdeki iki hata da Antalya ve Bursa maçlarında bizim başımıza geldi" dedi.

BAŞARILARINIZ RAKİP OLUYOR
Beşiktaş'la kalan 3 sezonda ligde ve Avrupa'da yakaladıkları başarının beklentileri artırdığını da söyleyen Güneş "Bu başarılar size rakip de olabiliyor. Bu da sorumluluğunu artırıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN