Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten önemli açıklamalar

11.01.2019 15:22 Güncelleme: 11.01.2019 15:58

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya'da düzenlenen devre arası kampında önemli açıklamalarda bulundu. Güneş, Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'ın 'feda' senesinde Galatasaray formasıyla takımına kazandırdığı çok tartışılan penaltıyı da değerlendirdi. Güneş transfer konusunda da samimi açıklamalar yaptı.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş transfer ve kamp gündemini değerlendirdi. Güneş, "Burak Yılmaz'a kefilim. Bazen çabuk parlıyor ama içinde kötülük yok. Beşiktaşlı ve bunu hep söylüyor. " dedi. Transfer dönemini de değerlendiren tecrübeli teknik adam "Enzo'nun durumu da belli değil. Gidebilir. Burak Yılmaz ve Isimat Mirin'i transfer ettik. Belki defansa oyuncu almamız gerekebilir. Savunmada çok oyuncu değiştirdik" şeklinde konuştu.

Şenol Güneş'in açıklamaları şu şekilde:
Burak Yılmaz ben Trabzonspor'dayken ilk geldiğinde futbolu çok seven bir insan olduğuydu. Ait olduğu yere de saygı duyarak işini yapan bir oyuncu. O dönem zaten cebinden parar vererek gelmişti. Üzerine koyarak da devam etti sonra. Gittiği her yerde başarılı oldu. Bu yeteneğiyle dünya çapında olacak bir oyuncu. Bunun aksini söyleyen de yok zaten. Kısmen hatalarından dolayı eleştirilebilir. Buna saygı duyarım. Hepimiz hata yapıyoruz. Ama haksızca eleştiriliyor bazen. Ülkesi ve takımı için her şeyini veren bir karakter. Bu şekilde yıpratılmamalı ve o da yıpranmaması. Anlık parlayan bir çocuktur ama içinde hiçbir kötülük yoktur.

"BURAK BEŞİKTAŞLI OLDUĞUNU HEP SÖYLÜYOR"
Ben de şartlar oluşunca Bursa'ya gittim. Buraya geldim. Herkes her yere gidebilir. Oynamak istiyor ve oynamaya hazır. Ben onu zaten isterim. Herkesi isteyebilirsiniz. Messi'yi de isterim. Burak zaten Beşiktaşlı olduğunu söylüyor. Trabzon'da da söylerdi. Ben de Trabzonluyum. Orada doğdum, büyüdüm. Saklamıyorum ki.

BİZE ULAŞIN ; ;