Milletvekillerinin şampiyon adayı kim?

Milletvekillerinin şampiyon adayı kim?
20.04.2012 14:55 Güncelleme: 20.04.2012 14:56

AK Parti'li milletvekillerinin büyük bir bölümünün şampiyon adayı Galatasaray.

Bazı Bakanlar ve AK Parti'li milletvekilleri, Süper Ligi ilk 4 sırada bitiren Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor takımları arasında oynanan ''süper final'' müsabakaları ve kimin şampiyon olacağı konusunda görüşlerini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın şampiyon adayı Fenerbahçe. Bozdağ, ''Kim şampiyon olur?'' sorusuna, ''Gönlümden geçen Fenerbahçe'nin şampiyon olması'' yanıtını verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, aynı soruyu, ''Fenerbahçe kazansın'' diye yanıtladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ''Hangisi iyi oynarsa o şampiyon olsun, hak eden kazansın'' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu'nun, ''Kim şampiyon olur?'' sorusuna verdiği yanıt, ne kadar fanatik bir Beşiktaş'lı olduğunu ortaya koyuyor. Aksu, bu soruya ''Beşiktaş'ın dışındaki başka bir takıma nasıl şampiyon olur diyeyim ki'' yanıtını vererek Beşiktaş sevgisini dile getiriyor.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun, kimin şampiyon olacağına ilişkin soruya verdiği yanıt, demeç vermeyi sevdiğini ancak futbolla pek ilgilenmediğini ortaya koydu.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, hiç bir takımı tutmadığını, sadece A Milli Futbol Takımı'nı tuttuğunu belirterek, performansına göre, Galatasaray'ın şampiyon olacağını öngördüğünü kaydetti.

Galatasaray kongre üyesi olduğunu söyleyen Eski TBMM Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, sezon başından beri en güzel futbol oynadığını belirttiği Galatasaray'ın şampiyon olacağına inandığını ifade etti.

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, şampiyonluk yarışında Galatasaray'ı avantajlı gördüğünü ve şampiyon olacağını düşündüğünü belirtti.

Eski Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlarından AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak ise, Fenerbahçe'yi tuttuğunu söyledi.

AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci ise Galatasaray'ın çok ciddi bir avantajı olduğunu ama Fenerbahçe'nin de çok iddialı olduğunu ve ''maçlara asıldığını'' söyledi. Galatasaray'ın zorlanmayacağını ve şampiyon olacağını düşündüğünü belirten Tüfekci, Galatasaray'ın Süper Ligi birinci bitirerek zaten şampiyonluğu hak ettiğini kaydetti.

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da "Beşiktaş'lıyım, Beşiktaş'ın kazanmasını istiyorum ama kazanamayacak. Beşiktaş'ın kazanamadığı yerde kim kazanırsa kazansın" dedi.

Fenerbahçe'yi tuttuğunu belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, şampiyonlukta Galatasaray'ı şanslı gördüğünü söylerken; Fenerbahçe'li AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık da Galatasaray'ın hakemlerin yardımıyla ayakta kaldığının Beşiktaş maçında görüldüğünü söyledi.

''Bir Fenerbahçe'li olarak, her zaman Fenerbahçe'yi başa aday görmek isteriz'' diyen AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç ise Fenerbahçe'nin ligde iyi bir performans sergilediğini ancak güç dengesine bakıldığı zaman Galatasaray'ın biraz daha iyi futbol oynadığının görüldüğünü kaydetti.
BİZE ULAŞIN