Eskişehirspor'dan taraftara uyarı

Eskişehirspor'dan taraftara uyarı
24.04.2012 11:34 Güncelleme: 24.04.2012 11:35

Eskişehirspor kulübü, yarın İzmir'de oynayacakları Bursaspor Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçına gidecek olan taraftarlar için uyarı yayınladı.

Kulüp internet sitesi kanalı ile yapılan uyarılarda, taraftarların İzmir seyahati sırasında ve maçta nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. Alkollü ve biletsiz olan seyircilerin kesinlikle otobüslere, şehre ve stada alınmayacağı belirtilen duyuruda, "Otobüslere ve stada alkollü gelmeyin. Yoksa otobüse ve stada alınmayacaksınız." uyarısı yapıldı.

Otobüslerin 25 Nisan günü sabah 08.00 itibariyle Atatürk Bulvarı Migros önünden kalkacağı, talebin fazla olmasından dolayı ön kayıt yapıldığının belirtildiği duyuruda, "Yeterli otobüs vardır. Sabah hareket yerinde olan herkesin İzmir'e ulaşımı sağlanacaktır. Salı gecesi saat 01.00'de ve 01.30'da taraftarlarımız için İzmir'e tren kaldırılacaktır." denildi.

Dostluk ve kardeşlik çağrısının yapıldığı duyuruda, Bursaspor'un sadece sportif anlamda Eskişehirspor'un ezeli rakibinin olduğu vurgulanırken, bu bağlamda bilinçle hareket edilmesi gerektiği, özel araçları ile gidecek olan taraftarların kesinlikle Bursa-Balıkesir güzergâhını kullanmamaları, Kütahya üzerinden gitmeleri gerektiği kaydedildi.

Deplasman seyahati esnasında araçlara, stada, yollarda esnafa ve tesislere zarar verebilecek, yanlış anlaşılmaya neden olacak, kulübü ve taraftarı zan altında bırakacak hareketlerden kaçınılması gerektiğinin vurgulandığı duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

"Otobüslere maç bileti olmayanlar ile alkollü olanlar alınmayacaktır. Maç biletleri Atatürk Stadı gişelerinden satışa çıkmıştır. Maça gelen herkesin forma, kaşkol ve ya en azından kırmızı renk giymesi önemle rica olunur. İzmir girişinde, toplanma noktasında ve stat girişinde yapılacak kontrollerde, alkollü ve biletsiz kişiler kesinlikle şehre ve stada alınmayacaktır. Taraftarın sesi ve nefesi, statta maç esnasında gereklidir. Yolculuk sırasında ve maç öncesinde gereksiz yere bağırarak sesinizin ve nefesinizin bitmesine engel olunuz."
BİZE ULAŞIN