Gaziantepspor'da işler karıştı

Gaziantepspor'da işler karıştı
25.04.2012 17:03 Güncelleme: 25.04.2012 17:03

Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl başta olmak üzere 7 yöneticiyi görevinden uzaklaştırdığı belirtilirken, Gaziantepspor cephesinden de bir açıklama geldi.

Tamamlanan iddianame sonrası 2. Ağır Ceza mahkemesi, dernekler kanununun 32/1f maddesi uyarınca, aralarında Başkan İbrahim Kızıl, Mehmet Kızıl, Sabri Hamamcı, Tahir Tığrak, Halil Aksu, İlhami Şimşek, Ahmet Karapınar, Arif Çelik, Burham Büyükkömürcü, Mehmet Sait Ercan, İbrahim Halil Döş ve Ömer Çelik'in Gaziantepspor'daki görevinden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Gaziantepspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise "Bugün bazı internet ve medya organlarında 12 yöneticimizin görevden uzaklaştırıldığı ve Gaziantepspor yönetiminin düştüğü şeklinde bazı haberler yayınlanmıştır." denilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Yayınlanan bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Zira Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7 yöneticimiz hakkında geçici olarak görevden uzaklaştırma kararı verilmiş olup buna ilişkin karar henüz kesinleşmemiştir. Kulüp avukatlarımız tarafından gerekli hukuki girişimlere başlanmıştır. Gaziantepspor Kulübü Yönetimi olarak görevimizin başında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz."
BİZE ULAŞIN