Gay gemisine binince dava açtılar

17.10.2009 16:44 Güncelleme: 17.10.2009 16:44
İspanya yolculuğuna çıkan orta yaşlı karı-koca çift, 'gay'lerle dolu kruvaziyere gönderilince şirket hakkında dava açtı.
turkiyeturizm'in haberine göre, İspanya yolculuğuna çıkan orta yaşlı karı-koca çift, "Gay'lerle dolu kruvaziyere gönderilince şirket hakkında dava açtı. Kendilerini 1500 gayin bulunduğu gemiye bindiren Grimaldi Lines hakkında dava açan çift gemide elele tutuşunca tuhaf bakışlı yolcuların dikkatini çektiklerini herkesin kendilerine bakmasından rahatsız olduklarını söylediler. Bileti satan seyahat acentası ise, seyahatin özellikle homoseksüeller için yapıldığını söylemeyi unutur. Ama farkettiklerinden limandan demir alan lüks gemi, İspanya"nın Barselona limanına doğru yol almişti. Yol boyunca gaylerin çeşitli etkinliklerini izlemek zorunda kaldılar.

Dönüşte mahkemeye başvuran çift, 2.800 euro tazminat istedi. Tazminat gerekçesinde ise, kesinlikle homoseksüel kişilerle bir problemleri olmadığını ama gemide aynı mahalleden çok sayıda tanıdık yüzle karşılaştıklarını söylediler. Çift, böyle bir karşılaşmanın sadece kendileri için değil, aynı semtte yaşayan ve iyi tanıdığımız kişiler için de durum çok zor olduğunu ve yolculuk sonuna kadar tatillerinin tadını çıkaramadıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN