Nefes'i bekleyenlere kötü haber!

Nefes'i bekleyenlere kötü haber!
16.01.2010 10:31 Güncelleme: 18.08.2010 15:02

'Nefes' filminin dizi versiyonu rafa kaldırıldı. Yapım şirketi Creavidi gerekçelerini şöyle açıkladı: "Milliyetçi duyguların sömürülmesinden ve Türkiye'de oluşan aşırı milliyetçi tepkiden rahatsız olup, vazgeçtik"

DİZİ ALTI BÖLÜM OLACAKTI
'Nefes: Vatan Sağolsun' filminin yapım şirketinden tartışma yaratacak karar! Sınır karakolunda teröristlerle mücadele eden bir komando timinin başından geçenleri konu alan 'yılın filmi'nin, altı bölümlük dizi olarak ekrana geleceği açıklanmıştı. Ancak yönetmen Levent Semerci'nin film şirketi Creavidi, dizi projesinin hayata geçirilmeyeceğini açıkladı. Şirketin, bu karar için gösterdiği gerekçe ise son derece çarpıcı...

LİNÇ KÜLTÜRÜ RAHATSIZ ETTİ

İşte o açıklama: "Nefes; savaş karşıtı ve tarafsız bir yapım olmasına rağmen bazı kesimler tarafından milliyetçi bir yapım olarak sahiplenildi. Bu milliyetçi dalgadan maddi rant sağlamak isteyenler Nefes'in taklitlerini bile çekti. Ekranda milliyetçi duyguların sömürülmesinden ve son dönemde oluşan aşırı milliyetçi linç kültüründen rahatsız olup, dizi yapmama kararı aldık."

SEMERCİ YENİ FİLMİNİ BU YAZ ÇEKECEKMİŞ
Yapım şirketi Creavidi, yönetmen Levent Semerci'nin yeni projesi hakkında şu bilgiyi verdi: "Levent Semerci yeni filmi için hazırlıklara başladı. Senaryosu bitmek üzere olan yapımın çekimlerine yaz sonu başlanacak."
BİZE ULAŞIN ; ;