50 yıl geri gider

50 yıl geri gider
17.04.2012 Salı

Trabzonspor'un hocası A Haber'e yaptığı açıklamada suçun üstünün kapatılmaması gerektiğini ifade ederek, "Yoksa Türk futbolu 50 yıl geri gider. F.Bahçe birşey yapmamışsa onları sahiplenmemiz gerekir" dedi.

Şenol Güneş'in bu sözleri gündem yaratacak. A Haber'e konuşan Trabzonspor Teknik Direktörü 3 Temmuz'da başlayan şike soruşturmasıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş, "Geçtiğimiz sezondan bu yana yaşanan süreç takımları olumsuz etkiledi. Ülke futbolu da bundan etkilendi. Çirkin bir görüntü oluştu. Gerçekse bunu savunmak doğru değil" ifadesini kullandı.

SUÇ VARSA AYDINLANMALI
Ortada olumsuz bir durum olduğunu belirten Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Bu olumsuz durumdan herkes payını alır. Ortada bir suç var ise cezasını çeksin ya da ona haksızlık yapılmasın. Ortada eğer ölü ya da katil varsa bana ne derseniz aynı durum yarın birgün size olacaktır. Bir suç var ise aydınlanmalı. Eğer bu konu kapatılıyorsa bunun Fenerbahçe'ye yararı yok" diye konuştu.

SORU İŞARETİ OLUR
Olayın kapatılmaya çalışılması halinde Türk futbolunun 50 yıl geriye gideceğini savunan Güneş, "Bunu futbol adına söylüyorum. Eğer Fenerbahçe bunu yapmamışsa hep beraber Fenerbahçe'yi sahiplenmemiz gerekir. Çünkü büyük bir kulüp ama bu iddialar doğruysa herkes hesabını vermeli. Vermediği zaman bu durum 50 yıl konuşulur. İnsanların kafasında devamlı soru işareti olarak kalmaya devam eder" dedi.

G.SARAY DAHA AVANTAJLI
Güneş şampiyonluk yarışında Galatasaray'ın daha avantajlı olduğunu söyledi. Trabzonspor Teknik Direktörü, "Biz Fener'i, Beşiktaş da G.Saray'ı yenseydi her şey karışabilirdi. Her takım her takımı yenebilir" dedi.

SÖZLEŞMEMLE İLGİLİ HER HANGİ BİR SIKINTI YOK

A Haber'e konuşan Şenol Güneş Trabzonspor'la daha 1 yıl sözleşmesi olduğunu söyleyerek, "Ama ben kendimle ilgili kararı daha vermiş değilim. Trabzonspor bünyesinde doğru işlerin yapılmasından yanayım" dedi.

YENİDEN YAPILANMA
Sözleşmesiyle ilgili bir sıkıntının olmadığını vurgulayan Güneş, "Kadronun yapılanmasını yeniden gözden geçirmeliyiz" dedi.


BİZE ULAŞIN