Bu kurula mı güveneceğiz

Bu kurula mı güveneceğiz
26.04.2012 Perşembe

Şener, "5 tane Etik Kurulu üyesi var. 1 tanesi maça gidermiş, 4'ü hiç gitmezmiş. Şimdi bu insanların sahaya yansıyıp yansımadığı kararına ne kadar itimat edebilirsiniz" dedi

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Trabzon'da şike süreciyle ilgili kentin ileri gelenlerine bilgi verirken, kamuoyuna da sert mesajlar verdi. Sadri Şener'in sert açıklamalarından en çok nasibini alan ise Etik Kurulu oldu. Şener, şikenin sahaya yansıyıp yansımadığnıı belirleyip TFF'ye rapor olarak sunan olan Etik Kurulu'yla ilgili sert konuştu. Şener, "Şike sahaya yansıdı mı?' sorusunun cevabını arıyorlar. 5 tane Etik Kurulu üyesi var. Biri maçlara gidermiş, diğerleri hiç gitmezmiş. Bu insanların sahaya yansıyıp yansımadığına karar vermelerine ne kadar itimat edebilirsiniz?" dedi.

SİYASETÇİLERDEN DE YAKINDI!
Şike soruşturması sürecinde Fenerbahçe gibi son derece güçlü bir takımla karşı karşıya geldiklerini de hatırlatan Şener "Basınıyla, televizyonuyla, yayın organlarıyla, siyasetçisiyle, her taraftan bize daha ağır basan bir kulüple, tabiri caizse dövüşmeye başladık" diye konuştu.. Siyasileri de eleştiren Sadri Şener, eski Trabzon, şimdiki CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ile ilgili, "Akif Hamzaçebi kardeşimiz Fenerbahçe Divan Kurulu'na seçiliyor. Bunlar hoş, şık şeyler değil bir Trabzonlu olarak. Zaten zor duruyoruz ayakta. Bari siyasetçilerimiz biraz yanımızda olsa. Seçim olalı bir yıl olmadı daha ismini bilmediğimiz milletvekili var Trabzon'da. Bunların hepsi iyi günde yanımıza geliyorlar, maçları önden seyrediyorlar, böyle günlerde ne parlamentoda, ne şurada, ne burada en ufak bir yardım bile edemiyorlar" dedi.

CEZASI 3 MAÇA İNECEKMİŞ
F.Bahçe'nin cezasının minimuma indirilmeye çalışıldığını söyleyen Şener, "F.Bahçe'nin cezasının 3 maça kadar indirildiği duyumları var" diyerek sözlerini tamamladı.

ETİK KURULU RAPORUNDA TEMİZ ÇIKACAĞIZ!
Trabzonspor Kulübü'nün 2 maçtan suçlandığını ifade eden Sadri Şener, aklanacaklarını ifade etti.

ŞENER: 'SAVCININ YAZDIĞI YAZI VAR'
Şener, "Savcının yazdığı yazıda 'Gerekli bilgi ve belgeye rastlanmamış' ifadesi var. Dolayısıyla bu süreci biz hem Etik Kurulu'nun verdiği raporda hem de cezai bölümde atlatıp, temiz olarak çıkacağımıza inancımız tam. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

BİZE ULAŞIN