Şenol Güneş'ten 'Barış Pınarı' mesajı: Askerlerimizin yanındayız

Şenol Güneş'ten 'Barış Pınarı' mesajı: Askerlerimizin yanındayız
10.10.2019 21:29

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbolcu Ozan Tufan, Arnavutluk maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Güneş, "Şu an Arnavutluk maçına odaklandık sadece. Son maçlarda aldıkları sonuçlar ve oynadıkları oyunla moral kazandılar. Bizim maçı final olarak görüyorlar. Biz de aynı şekilde görüyoruz." şeklinde konuştu. Güneş, TSK'nın başlattığı 'Barış Pınarı' harekatı hakkında da konuşurken "Askerlerimizin yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbolcu Ozan Tufan, Arnavutluk maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

lk olarak soruları kabul eden Ozan Tufan şunları söyledi:
"Fransa maçı bizim için anahtar maç ama öncesinde Arnavutluk maçı daha kritik. Ona konsantre olacağız, taraftarlarımız da gereken desteği verecektir, biz de milli ruhu sahaya yansıtacağımızın garantisini veriyoruz."

"Geçmişle ilgili problemler, sorunlar vardı, onları mental olarak kafamda düzenledim. Hayatımı düzenledim, yeniledim, futbola yüzde 100 odaklandım. Pes edebilirdim, bırakabilirdim, bunun yerine daha çok çalışmayı ve hırs yapmayı tercih ettim. Bu sayede geri döndüm."

"Hiç kimsenin şüphesi olmasın, biz Arnavutluk maçında gereken her şeyi yapacağız ve galip geleceğiz. Biz Milli takım olarak en iyi yerlerde olmayı hak eden bir gruba sahibiz. Hocamızla beraber sonucu alacağız."

Daha sonra sözü alan Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş ise soruları yanıtlarken şunları kaydetti:

"2 maçta en güzeli 6 puan ama 4 puan da bizim için yeterli olabilir. Burada kazanıp, orada beraberlik de güzel olabilir. Her türlü sonuçta yarış devam eder ama avantajlar olabilir, bu avantajı yakalamak istiyoruz. Ciddi bir boyutta bir sakatlığımız yok. 22 oyuncu artı 4 kalecimiz var. Hepsi oynamaya hazır. Orta alanda geniş kadromuz var. Stoper bölgesinde de elimiz geniş. Dışarıda olanlar temiz kalbiyle takımı desteklemeli. Biz bir takımız."

"Kadro olarak daha çok birlikte oynayan oyuncuları tercih edeceğim. Fransa maçını düşünerek de tercihler yapabiliriz. Birlikte oynayan oyuncuları tercih edeceğiz."

"Arkasından da Fransa maçı var. Öncelikle Arnavutluk maçını düşünüyoruz. Son maçlarda aldıkları sonuçlar ve oynadıkları oyunla moral kazandılar. Bizim maçı final olarak görüyorlar. Biz de aynı şekilde görüyoruz. Sahada yürekli, çok koşan, birbirine yardım eden bir takım olacağız. Herkesin coşkulu olacağı, keyif alacağı bir maç olmasını diliyorum.''

'BARIŞ PINARI HAREKATI' HAKKINDA
"Türkiye, parçalanmaya çalışılırken yeniden küllerinden doğdu Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve halkımızla birlikte. Savaşı kimse istemez, ben de istemem. Türkiye, insan olarak, millet olarak sevgiden ve saygıdan yana. Nice insanlarımız bunun çok güzel mesajları var. Biz sınırlarımız içinde kalmak istiyoruz, bunu yetkililer de söylüyor. Her dönemde bu bizim önümüzde koyuluyor. Bu çocukların günahı ne? Evlatlarımız orada savaşıyorlar. Evlatlarımızın yanındayız. Ülkemize yapılanların karşısındayız. Biz kendimizi korumak istiyoruz. Biz kalkınmak istiyoruz. Biz ırk, din, dil ayrımı yapmadan yaşamak istiyoruz. Oyun değil ki bu. Türkiye oyun oynamıyor. Oynamak isteyenler bizi figüran olarak kullanmak istiyor. Biz figüran değiliz."

.

DİĞER
SON DAKİKA